Alláhu akbar, Putin je veliký. Síly zla se spojily

Vladimir Putin a Ramzan Kadyrov (Kremlin.ru / Wikimedia Commons / CC BY-SA 4.0)

Vladimir Putin a Ramzan Kadyrov | FOTO: Kremlin.ru / Wikimedia Commons / CC BY-SA 4.0

Přes svůj trochu bizarní ráz je zpráva o tom, že za Putina bojují islamisté, více než alarmující. Bizarní jsou tuzemské vnitropolitické konsekvence, dnešní omlouvači Putinovy války byli ještě před nedávnem bojovníky proti islámu. Z hlediska mezinárodně-politického je to však ještě větší malér, než se zdálo 24. února, když ruské tanky vjely na ukrajinské území.

Čečenští islamisté bojující na ruské straně v Putinově válce jsou pro Západ jednoznačnou informací, že se síly zla nebezpečně spojují. A rabování ruských vojáků z Burjatska, které při pokusu o ústup střílejí zezadu za Putina bojující kadyrovci, spolu s přestřelkami o kořist z rabování ukazují, že nastal zápas dvou světů. Světa rozumu a světla, našeho demokratického světa – a světa tmy, středověkého zla, spojeného s nejzrůdnějším bezpečnostním rizikem planety – islámským terorismem.

(Týdeník FORUM)

Hlavní zpravodajské ředitelství ukrajinského ministerstva obrany informovalo v pondělí o přestřelce mezi dvěma skupinami ruských vojáků. Nejprve chtěli dezertovat Burjati (málo civilizačně pokročilé etnikum, část provozuje jako náboženství šamanismus). Byli totiž nasazováni na bojovou linii. Dle tradic NKVD za nimi šly „zátarasové jednotky“, jejichž úkolem je střílet z fronty prchající, ustupující vojáky. NKVD tuto praxi provozovala celou druhou světovou válku. Tyto oddíly tvořili kadyrovci, čečenští vousatí islamisté ve službách v Čečně vládnoucího proruského klanu Kadyrovů.

Porvali se o kořist

Nevraživost šamanistických Burjatů, které tam poslali umírat, a islamistů z Čečny, co je měli střílet, vyvrcholila způsobem adekvátním civilizační úrovni účastníků. Jako se ve středověku dvě skupiny žoldáků pomlátily meči o naloupené zlato, Burjati s Čečenci po sobě stříleli kvůli narabované elektronice z ukrajinských domů. „Přicházejí zprávy o přestřelce mezi ruskými silami v Kiselivce v Chersonské oblasti. 50 Burjatů začalo střílet proti 50 Čečencům poté, co Čečenci ukradli zboží, které Burjati vyplenili z ukrajinských domů. Zabití a zranění na obou stranách před zásahem FSB,“ hlásí na twitteru účet Visegrád 24.

To však vyvolá spíše opovržení než skutečný strach. K němu nestačí krást televize. Skutečný strach je z vraždění. Z terorismu. Základním znakem internetových hádek ve věci islámu a islámského terorismu byla naprostá nekompetentnost a přemílání událostí, které se nestaly. Takže nejprve zdroje. Jsou plně prověřené a věrohodné.

Alláhu akbar!

Pan Martin Dorazín je zpravodaj Českého rozhlasu, ale celou válku na Ukrajině funguje i jako neúnavný zpravodaj pro jeho stále rostoucí bublinu sledujících. Na facebook dává krátká videa z ukrajinské války, často převzatá ze zdrojů, ke kterým by se člověk nezasvěcený nedostal. Nyní mluvím o jeho konkrétním videu, které Čechům přiblížil. Protože kde hledat propagandistická videa klanu Kadyrovů, z vůle Vladimira Putina lenních správců Čečny? Já nevím. Pan Dorazín ano, video má oficiální logo Kadyrovů, a je to zjevně součást válečné propagandy. Jde o video, kterým se chlubí, jak jsou stateční, a ozve se nezaměnitelné „Alláhu akbar!“ Putin akbar nevolali – ale mně celkem stačilo tohle. Zde se akbaruje v 34. sekundě videa a ve stopáži 1.17, a pak ještě opakovaně.

Podobně podává zprávy přímo z bojiště, z Ukrajiny, na facebooku pan Růžička. Zde se akbaruje v 41. sekundě videa.

Síly zla se spojily

Za Putina na Ukrajině bojují pologramotní Burjati, které tam odvodem nahnali, Kadyrovovi islamisté, co vraždí Ukrajince s výkřikem Alláhu akbar stejně, jako vraždili islámští teroristé v Paříži či New Yorku, a třetího do karet dělají čacké Putinově gardě wagnerovci – brutální žoldnéři, jejichž šéf je obdivovatelem skladatele Wagnera a Třetí říše. Rusko dnes integrovalo všechny planetární kalné proudy – a rozumí jen síle. Pokud se celý náš euroatlantický okruh proti Putinovi, který integruje zlo planety, nepostaví dostatečně rázně, končíme.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články