Američané obvinili čínskou Huawei ze závažných zločinů

youtube

Huawei | FOTO: youtube

Čínská firma Huawei a její finanční ředitelka Meng Wan-čou čelí ve Spojených státech obvinění z podvodů a dalších trestných činů, mimo jiné z krádeže technologií společnosti T-Mobile US. Washington vznesl obvinění v souvislosti se snahou o vydání Mengové z Kanady, kde byla zadržena po vydání amerického zatykače. Čínské ministerstvo zahraničí v reakci na to vyzvalo Washington, aby zastavil „bezdůvodné potlačování“ čínských podniků a zrušil zatykač na Mengovou.

 

Ředitel FBI Christopher Wray prohlásil, že čínský výrobce smartphonů se „systematicky snažil krást cenná obchodní tajemství“. Vznesená obvinění by podle Wraye měla být pro americké úřady varováním, aby pečlivě zvažovaly rizika plynoucí ze zapojení podobných firem do telekomunikační infrastruktury USA.

Americké ministerstvo spravedlnosti obvinilo Mengovou a firmu v celkem třinácti bodech. Mimo jiné z bankovních a internetových podvodů, maření spravedlnosti, spiknutí za účelem praní špinavých peněz a z porušování mezinárodních sankcí vůči Íránu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner