Americká inspirace: kandidáte, mluv dvě minuty, pak ti vypneme mikrofon a mluví druhý

Donald Trump (ČTK)

Donald Trump | FOTO: ČTK

Prezident Trump a Joe Biden budou mít vypnuté mikrofony pro část své druhé a poslední předvolební čtvrteční debaty. Stanoví to nová pravidla daná Komisí pro prezidentské debaty

Oba kandidáti budou mít po dobu televizního přenosu dvě minuty na to, aby přednesli své poznámky bez přerušení, a poté budou odpojeny mikrofony pro otázky. Nová opatření byla zavedena po vášnivé první debatě, která se vyznačovala nevyrovnanými výměnami názorů a častými přerušeními.

Obrana před Babišem (FORUM 24)

Zdá se, že podobné řešení už muselo napadnout nejen odborníky, ale také publikum. Od dob, kdy se prezidentská kampaň dostala na televizní obrazovky, zesílil se divadelní prvek, kde kandidáti vystupují jako herci a k dojmu přispívají nejen argumenty, ale také zdánlivé banality, třeba jak kandidát vypadá a působí během své řeči. Když už se ani nedostaneme k těm slovním argumentům, protože někdo nemůže doříci souvislou větu, postrádá takový „dialog“ dost ze svého smyslu.

Možná by taková pravidla, která připomínají hodiny při partii šachu, mohla být inspirující i pro nás. Máš dvě minuty a pak je mikrofon němý a mluví ten druhý. To by nejspíš některým lidem, kteří bez papíru nedají dohromady souvislou větu, způsobilo problém.

Debata se i tak čeká v Americe ostrá.

Kampaň republikánského prezidenta mezitím obvinila organizátory, že demokratovi pomáhají tím, že jako téma vynechávají zahraniční politiku. Bidenův tábor opětoval, že se Trump snaží vyhnout otázkám ohledně jeho reakce na pandemii koronaviru.

(Zdroj BBC.com.)

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner