Americká společnost se omluvila Bakalovi za očerňování. Byli prý najati Zemanovým podporovatelem Krúpou

ČTK

Podnikatel Zdeněk Bakala | FOTO: ČTK

Podnikatel Zdeněk Bakala se dočkal veřejné omluvy od ředitele společnosti Crowds on Demand Adama Swarta. Ten se mu omluvil za to, že jeho firma proti němu vedla nepřátelskou kampaň. Podle Swarta se na akcích proti Bakalovi podílel i slovenský finančník Pavol Krúpa. Ten je znám i jako člověk vyznamenaný Milošem Zemanem.

Zprávu o soudní bitvě mezi Bakalou a Krúpou zveřejnil server iRozhlas.cz. K tažení proti Bakalovi patřilo i pořádání demonstrace u Bakalova domu v USA a spamování institucí, které s ním spolupracují.

Bakala tvrdí, že Swartovu firmu si najal finančník Pavol Krúpa. Proto Swarta i Krúpu v září 2018 zažaloval u federálního soudu v americkém státě Jižní Karolína. Žaloba tvrdí, že cílem kampaně bylo Bakalu donutit, aby zaplatil desítky milionů dolarů, načež by tyto nepřátelské akce skončily.

Adam Swart nyní v půlce ledna souhlasil s dohodou o narovnání a na serveru ApologyToBakala zveřejnil omluvu. V ní se mimo jiné píše: „Společnost Crowds on Demand byla najata společníky firmy Krupa Global Investments, kterou, pokud vím, řídí Pavol Krúpa, aby vedla nepřátelskou kampaň proti panu Bakalovi, a Crowds on Demand dostávala pokyny k vedení této kampaně výhradně od těchto společníků… Když jsem byl v této věci instruován Krúpovými společníky, nebyl jsem upozorněn na to, že firma Krupa Global Investments nebo její přidružené subjekty mají zřejmou finanční motivaci získat peníze od pana Bakaly. S odstupem času si uvědomuji, že jsem měl věnovat větší pozornost tomu, co skutečně stálo za požadavkem, abych vedl tuto kampaň. Pokud bych znal ty pravé důvody, nikdy bych pro pana Krúpu nepracoval.“

Krúpa ale tvrdí, že nemá s aktivitami firmy Crowds on Demand nic společného.

V USA Krúpa stále čelí obvinění z vedení koordinované dezinformační kampaně a vydírání.

FORUM 24

Pavola Krúpu za jeho postoje ke Zdeňku Bakalovi ocenil státním vyznamenáním v říjnu 2018 český prezident Miloš Zeman. Zeman v říjnu 2018 v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu sdělil, že miliardáře Krúpu vyznamená za „boj proti ekonomickému zm*dovi“ Zdeňku Bakalovi. Vazby Zemana a Krúpy jsou ovšem nejspíš ještě jiné povahy. V roce 2016 Krúpa před krajskými volbami podpořil přes svou firmu Arca Capital Bohemia Stranu práv občanů, kterou Zeman založit a je jejím čestným předsedou. V ní se angažují Zemanův kancléř Vratislav Mynář a poradce Martin Nejedlý.

Více o vazbách Zemana a Krúpy a sporech s Bakalou v článku na iRozhlas.cz ZDE.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner