Americká televize CNN informuje o masové demonstraci v Praze a o Babišových problémech

repro CNN

Babiš v CNN | FOTO: repro CNN

Americká televize CNN vydala zprávu o dnešní masové protivládní demonstraci v Praze a dala ji do souvislosti s výročím listopadové revoluce. Přitom nešetřila českého premiéra Andreje Babiše a uvedla řadu důvodů, proč mají nyní po třiceti letech Češi opět důvod vyjít do ulic.

„Pro mnoho Čechů má nedělní výročí sametové revoluce hořkosladkou příchuť,“ uvádí CNN. Tři desetiletí po rozpadu komunistického režimu totiž lidé zaznamenávají nový dramatický historický okamžik, kdy jejich předseda vlády čelí obvinění ze spolupráce s komunistickou tajnou policií. CNN zdůrazňuje, že toto obvinění bylo potvrzeno soudním rozhodnutím, a vypočítává argumenty slovenské „Paměti národa“, která Babišovo selhání potvrzuje. Informuje také o rozhodnutí slovenského Ústavního soudu, podle něhož již Babiš nemůže svoji spolupráci zpochybňovat.

Pavel Hofman

Protesty Milionu chvilek, kterých se podle policie opět zúčastnilo na 250 000 lidí, označila CNN za největší protivládní demonstrace od listopadu 89. Televize přitom přiblížila na názorech manželského páru Šimečkových postoje demonstrantů. Manželé se totiž účastnili demonstrací před třiceti lety a jsou nešťastní, že je po třiceti letech v čele státu agent StB. „Nevěřila bych. Věděli jsme, že nebude všechno ideální. Ale toto je nepřijatelné,“ řekla pro CNN Miloslava Šimečková.

Podle CNN je Babiš slovenský miliardář, který v Česku vyhrává se ziskem 30 procent volby na základě populistických hesel a odmítání požadavků Evropské unie na solidaritu při migrační krizi a při řešení klimatické hrozby. CNN si také všímá toho, že české supermarkety jsou plné zboží, jež vyrábí holding Agrofert, od něhož se Babiš neodstřihl. Informuje i o aplikaci pro chytré telefony „Bez Andreje“, která umí z čárového kódu odhalit zboží dodávané na trhu firmami předsedy vlády.  CNN uvádí, že má aplikace již 250 tisíc stažení.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner