Americká základna v Česku? Největší úkol Fialovy vlády a čas napravit fiasko jménem radar

Jana Černochová, ministryně obrany (Úřad městské části Praha 2 / se souhlasem)

Jana Černochová, ministryně obrany | FOTO: Úřad městské části Praha 2 / se souhlasem

Ministryně obrany Jana Černochová bude jednat se svým americkým protějškem Lloydem Austinem. Výsledkem tohoto jednání by mohl být i první krok k tomu, aby v České republice vznikla americká základna. Přítomnost vojáků armády Spojených států amerických by byla tou nejlepší zprávou od ostudného selhání Česka v souvislosti s plánovaným radarem v Brdech. Tehdy to bylo první velké vítězství ruské propagandy u nás. Pokud by se toto vládě Petra Fialy podařilo změnit, takto pozitivní čin by skutečně vešel do dějin.

Když v Rusku slavili, že se jim podařilo, že u nás nebude radar, šlo o klíčový moment. Kdyby tu tento návrh byl, rozhodně ho podpořím. Je jen otázka, zda má současná americká administrativa zájem dál expandovat v Evropě, protože má hodně aktivit v Polsku nebo v pobaltských zemích. Kdyby tato nabídka přišla, neměli bychom váhat,“ uvedla v září v rozhovoru pro Týdeník FORUM Černochová.

(Týdeník FORUM)

Nyní je možné, že se podaří do Česka základnu dostat. Ano, situace je diametrálně odlišná, protože už nikdo v civilizovaném světě nepochybuje o tom, že Rusko je hrozba a že Vladimir Putin je zločinec a vrah. Proto je nutné udělat všechno, abychom byli schopni se mu v případě nutnosti ubránit, protože ani zdaleka není jasné, že se chystá zastavit na Ukrajině. Možné je všechno.

Vzpomeňme ale při této příležitosti nejen na výsadek Ruské federace jménem Ne základnám, ale na všechny ty užitečné idioty, kteří v roce 2008 tak moc bojovali „za mír“, jak to ostatně vždy dělali komunisté, až způsobili, že nemáme obranný radar. A lidé jako bývalý ministr Lubomír Zaorálek se za to dokonce dodnes nestydí. To je skutečně šokující.

Americkou základnu na našem území potřebujeme už dávno. Kdybychom tu měli radar, předchozí roky by jednoznačně vypadaly jinak, protože ruská propaganda by nezískala pro ni tak potřebnou rozhodnost, sílu a jistotu. Dnes je sice pět minut po dvanácté, vypořádat se s ruským vlivem ale musíme definitivně. I vojensky.

A jak se pozná, že jde v případě záměru vybudovat v České republice takovouto základnu o správný krok? Jednoduše. Trikolóra, strana ruských poskoků, už proti tomu pořádá demonstraci. Jestli ale dorazí i Zaorálek, to zatím nevíme.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články