Americké tanky na Ukrajině shoří a stanou se pouhou hromadou železa. Rusko je neporazitelné, řekla Kim Jo-čong

Kim Jo-čong (Wikimedia Commons / CC BY-SA 3.0)

Kim Jo-čong | FOTO: Wikimedia Commons / CC BY-SA 3.0

Mladší sestra severokorejského diktátora Kim Čong-una Kim Jo-čong, která je zástupkyní vedoucího oddělení propagandy a agitace Ústředního výboru Strany práce, prohlásila, že Rusko se může spolehnout na to, že Severní Korea ho bude vždy podporovat.

„Vždy budeme stát na stejném bojišti jako ruská armáda a lidé, kteří bojují za důstojnost a čest země, její suverenitu a bezpečnost,“ řekla korejská propagandistka.

Ukrajinští dělostřelci v akci. Ilustrační foto (Generální štáb ukrajinské armády, se souhlasem)

Také prohlásila, že jakékoli vojenské vybavení, které Západ dodá Ukrajině, „shoří a stane se hromadou železa před neporazitelným bojovým duchem a silou hrdinské ruské armády“.

Rozhodnutí USA dodat Ukrajině moderní zbraně v duchu tradiční korejské rétoriky označila za podlý a ohavný krok.

„Kdyby nebylo Spojených států, byl by svět jasnějším, bezpečnějším a mírumilovnějším světem, než je dnes,“ pronesla podle korejské tiskové agentury Kim Jo-čong.

Spojené státy a západní země podle ní ničí světový mír a regionální bezpečnost předáním astronomického množství vojenské techniky Ukrajině, přičemž zcela ignorují obavy Ruska o bezpečnost. „Nemají žádné právo ani žádné ospravedlnění zpochybňovat právo suverénních států na sebeobranu,“ řekla diktátorova sestra.

Washington podezírá Pchjongjang z dodávek zbraní Rusku. V prosinci 2022 vyjádřil Bílý dům znepokojení nad dodávkami zbraní ze Severní Koreje žoldácké Wagnerově skupině. Rusko i Severní Korea takové informace vyvracejí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články