Americká média zaznamenala setkání českého premiéra Andreje Babiše s prezidentem Spojených států v pobavených článcích, které si Babišův marketingový tým a hnutí ANO za rámeček nedají. Prestižní noviny New York Times nebo americký Forbes popisují přijetí Babiše u Donalda Trumpa jako setkání „vyšetřovaného s vyšetřovaným“.

New York Times: Babiš i Trump bojují s uprchlíky

List New York Times přinesl článek s titulkem: „Trump a český předseda vlády Babiš mají hodně společného“.

Zatímco Trump je pronásledován zvláštním vyšetřovatelem ruského vlivu Robertem Müllerem, Babiš zase čelí obvinění ze zneužití dotací Evropské unie na farmu, kterou převedl na příbuzné, včetně svého syna.

Trump chce upevnit americkou hranici s Mexikem. Babiš je verbální oponent přijímání migrantů a uprchlíků ve své zemi.“

Forbes: Babiš je „obchodník s hnojivy“

Magazín Forbes přinesl na svém webu zprávu o jednání Babiše s americkým prezidentem pod titulkem: „Český Donald Trump se setkává s reálným Trumpem v Bílém domě.“

Forbes v článku píše: „Prezident Donald Trump, který je týraný obviněními z tajných dohod s Ruskem při prezidentské volební kampani a uplácením z mimomanželských záležitostí, přivítal Andreje Babiše, předsedu vlády České republiky, který byl obviněn z podvodů souvisejících s jeho podnikáním, při setkání v Bílém domě.“ Dále Forbes píše: „Trump i Babiš jsou známí svou rozdělující, nacionalistickou a antiimigrantskou rétorikou a oba čelí probíhajícímu vyšetřování.“

Forbes také rozsáhle informuje o Babišově dotačním podvodu v kauze Čapí hnízdo, píše o podvedení Evropské unie a o zavlečení Babišova syna na Krym, aby nemohlo vypovídat před policií.

Okolnosti Babišova zázračného zbohatnutí popisuje Forbes rovněž pikantně: Tajemství Babišova štěstí tkví v hnojivech. Zbohatl jako obchodník s hnojivy. Časopis připomíná, že Babiš vlastní i reprodukční kliniky pro metodu umělého oplodnění „in vitro“.

Podobné komentáře lze najít v řadě dalších amerických a britských médiích. Opakují informaci, že Trump i Babiš jsou vyšetřované osoby a že oba těží z antiimigrantské rétoriky.

 

.

 

Revue Forum Banner
FORUM 24 MONITOR
Další články autora