Andrej Babiš a Zdeněk Hřib vedli na twitteru přestřelku kvůli vakcínám

Ilustrační foto  (Pixels/Gustova Fring)

Ilustrační foto | FOTO: Pixels/Gustova Fring

Politika dnes probíhá téměř v přímém přenosu na sociálních sítích. Teď, v úterý 9. března po poledni, proběhl na twitteru malý souboj mezi Andrejem Babišem a pražským primátorem Zdeňkem Hřibem. Tedy mezi jejich twitterovými účty. My nevíme, kdo zrovna u toho počítače sedí. Nicméně to bylo takto:

Zdeněk Hřib: Apeloval jsem dnes na premiéra, aby zajistil rychlé očkování nebo rozvoz dávek vakcíny Pfizer, které leží v pražských státních nemocnicích. Jde o 28 tisíc dávek, jen čtvrtina je určená pro Prahu. My nemáme na distribuci Pfizeru vliv, řídíme jen rozdělování Moderny a Astra Zenecy. 12:43 odp.

Andrej Babiš: Proč @ZdenekHrib lžete? Vakcíny dorazily do pražských nemocnic dnes ráno, takže logicky nebyly všechny rozvezené. Moc dobře víte, že část těchto vakcín Pfizer je rezerva pro celou ČR. Zároveň by se váš koordinátor mohl začít konečně bavit s pražskými nemocnicemi, které ignoruje. 1:27 odp.

FORUM 24 (archiv)

Zdeněk Hřib, odpověď uživateli @AndrejBabis: Se státními nemocnicemi se bavíme. Průběžně od nich žádáme vakcíny. Bohužel nám je obvykle odmítají vydat. Minulý týden se podařilo díky zásahu národní koordinátorky od nich získat 2 plata ampulek. Pro státní Thomayerku, kde vakcíny chyběly, a pro sociální služby a mobilní týmy.

Zdeněk Hřib, odpověď uživateli @ZdravkoOnline: Počet vakcín v Praze dnes bude průběžně růst, protože dnes probíhá závoz vakcín Pfizer. Včera jich ale měly státní nemocnice ve skladech 15 tisíc, a to je den před plánovaným závozem nepřijatelné. Snímek je z oficiálního vládního systému ke včerejšku. V každé ampulce je 6 dávek. 2:20 odp.

Lid se samozřejmě začíná shlukovat na obou stranách bojiště, takže debata je skoro veřejnoprávně vyvážená:

Vaše drzost nezná mezí!!! všude píší, že vázne distribuce! my jsme si nezvykli na vaše lhaní! máte na svědomí už přes 22 000 mrtvých!! dětem jste poručil totální nasazení a teď je blbnete, že nepotřebují maturitu!! shořte v pekle estébáku! 37 miliard zmizelo!!! kde jsou?! chucpe!

Jedovaté hriby je nutné zaslapat do země…

Vyčkáme tedy, jak souboj dopadne, a budeme doufat, že krom jiného dorazí také ty vakcíny do organismu občanů, kteří na svou dávku již radostně čekají. Ale je to úžasné vidět, že vrcholní představitelé sedí přilepeni u monitoru a vyčkávají, co ze soupeře vypadne. Nebo jejich podřízení pracovníci s podpisovým právem. To by byla ta lepší varianta.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]