Andrej Babiš je největší zlo od roku 1989, které Česká republika potkala, říká hokejista Voráček

Jakub Voráček (Profimedia)

Jakub Voráček | FOTO: Profimedia

Je veřejným tajemství, že mezi vrcholnými sportovci Andrej Babiš podporu nemá. Dokonce mezi jeho kritiky patří takové osobnosti, jako je basketbalista Tomáš Satoranský nebo kapitán hokejového nároďáku Jakub Voráček. Ten se na adresu českého premiéra zase po čase vyjádřil pro Deník Sport.

Voráček patří mezi největší odpůrce současné politické reprezentace naší země. Již v minulosti upozorňoval na to, že mu vadí estébácká minulost ministerského předsedy i chování hlavy státu. V době voleb svou kritiku zopakoval.

Ivan Bartoš a Petr Fiala (FB Ivana Bartoše)

Podle hvězdy NHL je nejdůležitější, aby se lidé vydali do volebních místností, protože je to podstatné pro další vývoj naší země. Když vidím toho člověka, který by to nedej bože zase vyhrál, tak… Nevím, co by se dělo do budoucna, když všichni vidíme, co se děje teď,“ říká Voráček v rozhovoru pro Deník Sport. 

„Ale lidi to tomu Babišovi bohužel pořád žerou! On je na něco naláká, pak hned všechno dementuje, lidi jsou z toho zblblí. Podívejte se na všechny ty průsery kolem něj,“ dodává s tím, že je třeba se premiéra konečně zbavit. „Ať už je od něj pokoj! Když jsem ho viděl naposledy v televizi při superdebatě, obracel se mi žaludek. A myslím si, že nejenom mně,“ říká populární hokejista.

Voráček také všem doporučuje, aby si pustili volební spot Jakuba Štáfka, který láká mladé lidi k urnám. „Jestli se někomu nelíbí žádná strana, ať prostě volí menší zlo. A myslím si, že Andrej Babiš je největší zlo od roku 1989, které Česká republika potkala. Měli bychom být přece trochu hrdý národ!“ burcuje sportovec. 

„Nemyslím si, že Slovensko jako stát by si nechalo takhle chcát na nohy od českého premiéra, jak jsem trefně někde slyšel. Promiňte ten silný výraz, ale přesně takhle to taky cítím,“ dodává Voráček s tím, že emotivní reakce na svá slova očekává.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]