Andrej Babiš je stále v nemocnici, zrušil veškerý svůj program i debatu s Fialou

Andrej Babiš (ANO) (ČTK/Petr Kupec)

Andrej Babiš (ANO) | FOTO: ČTK/Petr Kupec

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš nadále zůstává v pražském IKEMu kvůli nespecifikovaným zdravotním problémům, informoval web CNN Prima News. Do nemocnice expremiéra převezla záchranka v pátek odpoledne. Podle mluvčího hnutí ANO Martina Vodičky byla důvodem lehká indispozice.

Andrej Babiš podle webu ruší veškerý svůj program včetně účasti v nedělní Partii Terezie Tománkové, kde se měl střetnout s premiérem Petrem Fialou (ODS). „Přeji Andreji Babišovi, ať je mu brzy lépe. V televizní debatě se potkáme jindy, zdraví je přednější,“ napsal na twitteru předseda vlády.

()

Mluvčí pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) Markéta Šenkýřová v pátek deníku FORUM 24 řekla, že je Babiš v nemocnici kvůli vyšetření. Bližší informace ale neprozradila. Expremiéra do nemocnice převezla rychlá záchranná služba. „Mohu potvrdit, že jsme transportovali do IKEMu muže ročník 54. Po celou dobu byl při vědomí,“ odpověděla na dotaz deníku FORUM 24 mluvčí pražské záchranky Jana Poštová.

„Šlo o lehkou indispozici, pro jistotu proto vyhledal lékaře. Už je ale v pořádku,“ napsal v pátek mluvčí hnutí ANO Martin Vodička webu Novinky.cz. Zda byl však expremiér z nemocnice propuštěn, neprozradil.

Není to poprvé, kdy měl expremiér zdravotní problémy. Loni v červnu musel Babiš absolvovat vyšetření kvůli vysokému krevnímu tlaku. Náhle pak zrušil účast na konferenci v Bratislavě.

Institut klinické a experimentální medicíny je největší superspecializované klinické a vědeckovýzkumné pracoviště v České republice. Více než 50 let se zaměřuje na léčbu kardiovaskulárních chorob, transplantace orgánů, diabetologii a léčbu poruch metabolismu se spádovostí celé České republiky.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]