Andrej Babiš má tunu másla na hlavě a káže politickou morálku

Andrej Babiš (ANO) (ČTK/Deml Ondřej)

Andrej Babiš (ANO) | FOTO: ČTK/Deml Ondřej

Hnutí ANO nemá žádné morální právo vyzývat politiky z jiných stran k odstoupení, když samo tolerovalo v čele vlády trestně stíhaného premiéra. V tom jsme byli opravdu unikátní.

Aféra STAN mě netěší, a je na Policii České republiky, aby ji řádně vyšetřila. Nicméně renomovaní právníci včetně Tomáše Sokola již připustili, že k odsouzení bývalého náměstka Petra Hlubučka nemusí být dostatek důkazů. Na rozdíl od Davida Ratha chybí konkrétní peníze, ona pověstná „krabice s vínem“. Na druhé straně znám spoustu skvělých jihočeských starostů z hnutí STAN, za které dám ruku do ohně.

(Týdeník FORUM)

Ale zpátky k expremiéru Andreji Babišovi, který nedávno v jedné televizi prohlásil, že i kdyby ho soud odsoudil za dotační podvod, tak v politice zůstane. No, už jenom fakt, že Česká republika měla trestně stíhaného předsedu vlády, je unikum, protože v každé normální civilizované zemi člověk v takovém případě odstoupí z funkce, stáhne se z politiky, a jestliže jej následně soud pravomocně osvobodí, může se do ní vrátit. Toto jinak dodržované nepsané pravidlo pan Babiš jednoznačně porušil.

Vysloveným výsměchem je ovšem fakt, že Andrej Babiš volá po odstoupení předsedy STAN Víta Rakušana z funkce ministra vnitra, který není z ničeho obviněn, natož trestně stíhán. To je od Babiše důvodně podezřelého z dotačního podvodu neskutečná drzost. Navíc si všichni pamatujeme jeho výkřiky „kampaň, neodstoupím, nikdy neodstoupím“ atd. Přitom není schopen předložit jediný důkaz o tom, že by jeho kauza byla zmanipulovaná. Napadá mně nyní citát z písně Karla Kryla Veličenstvo kat, „na rohu ulice vrah o morálce káže“.

Panu Babišovi a jeho příznivcům dále doporučuji tento biblický Ježíšův citát z Matoušova evangelia: „Jak to, že vidíš třísku v oku svého bratra, ale trám ve vlastním oku nepozoruješ? Nejprve vyjmi ze svého oka trám, a pak teprve prohlédneš, abys mohl vyjmout třísku z oka svého bratra.“

Nejdříve by se měl každý člověk zamyslet sám nad sebou. Volat po nápravě druhých a sám mít máslo na hlavě, to je ono pověstné židovské chucpe.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články