Andrej Babiš má více než nadstandardní vztahy s policií. Chrání ho muž, kterého omilostnil Zeman

(Profimedia)

FOTO: Profimedia

Tajní policisté. Odvádění lidí do neoznačených aut. Zakleknutí na autistického chlapce. To všechno je součástí setkání Andreje Babiše a jeho voličů. Předseda hnutí ANO, který tvrdí, že nedělá vůbec žádnou kampaň, mnoha lidem vadí, a tak proti němu ve městech, kam jezdí, protestují. Ovšem ukazuje se, že po osmi letech ve vládě se mu podařilo navázat natolik dobré vztahy s policií, že on i jeho lidé s některými příslušníky až příliš spolupracují.

Jak informoval deník FORUM 24, v Českém Krumlově odvedl policista v civilu do neoznačeného auta ženu, která mu dala facku, aniž by tušila, že se jedná o policistu. Po protestech v Třeboni, o nichž Babiš tvrdil, že na něj měl být spáchán atentát, v nedalekých Borovanech „zaklekli“ tři tajní na čtrnáctiletého autistického chlapce, který odnášel Babišovu reprobednu s tím, že „už nechce poslouchat jeho lži“. Babiš tvrdil, že o neoznačených policistech vůbec nic nevěděl. Jenže se ukazuje, že je to lež. Na videu deníku FORUM 24 z Třeboně je jasně vidět, že s příslušníky, kteří poté pacifikovali autistu, předseda hnutí ANO hovoří.

Ukazuje se navíc, že Babiš lhal i poté, co se zákroky začali zabývat ministr vnitra Vít Rakušan nebo policejní prezident Martin Vondrášek. Předseda hnutí ANO ve svém videu, ve kterém obvinil předsedy vládních stran z toho, že jim nepokoje na jeho mítincích vyhovují, policii poděkoval a sdělil, že na radu policejního prezidenta budou na příštích akcích pro odpůrce vyhrazena konkrétní místa. „Nově, podle doporučení policejního prezidenta, teď pokaždé vyhradíme místo pro odpůrce,“ prohlásil ve videu na sociálních sítích Babiš. „Pan policejní prezident s panem Babišem na toto téma nemluvil,“ řekl deníku FORUM 24 tiskový mluvčí policejního prezidia Jozef Bocán. „Ani nikdo z policejního prezidia,“ dodal.

Chováním policistů v civilu se nyní zabývá Generální inspekce bezpečnostních sborů vedená Radimem Dragounem. Ten na své místo nastoupil poté, co po Babišově nátlaku skončil Michal Murín. Babiš Murínovi, který po nátlaku dokonce skončil v nemocnici, vyhrožoval, že pokud neskončí sám, objeví se informace o něm v médiích. Není pochyb, že by předseda hnutí…

Přečetli jste část exkluzivního obsahu pro předplatitele Týdeníku FORUM

Pokračujte dál ve čtení přihlášením do čtenářské zóny. Online verze článku je dostupná pouze pro předplatitele digitální verze předplatného.