Andrej Babiš mladší naznačil v reportáži ČT, že se jeho otec chová jako mafián

Premiér Andrej Babiš (ANO)  (ČTK)

Premiér Andrej Babiš (ANO) | FOTO: ČTK

Pořad Reportéři ČT se v pondělí věnoval kauze Čapí hnízdo, v níž je stíhán premiér Andrej Babiš. Je s ní spojen také jeho syn Andrej Babiš mladší, s nímž server Seznam Zprávy v roce 2018 zveřejnil rozhovor, v němž premiérův syn řekl, že byl unesen na Krym. Po více než dvou letech se Babišův syn ozval znovu – a podle České televize použil na otcovu adresu poměrně ostrá slova.

Reportáž z velké části shrnula dění kolem Čapího hnízda, a to včetně dřívějších Babišových výroků o tom, že se jedná o nejlepší projekt, který vymyslel, aby posléze tvrdil, že s farmou nemá nic společného. Objevily se tu i důkazy v podobě dokumentů z banky HSBC, které zveřejnil twitterový účet Skupiny Šuman.

Obrana před Babišem (FORUM 24)

Poté, co byl připomenut i rozhovor s Babišem juniorem, zveřejnila Česká televize e-mailovou konverzaci, kterou se jí podařilo navázat. V ní Babiš mladší odmítl komentovat například to, jestli již byl vyslechnut policií kvůli svému únosu na Krym. Na druhé straně ale například potvrdil, že stále žije ve Švýcarsku.

Premiér Babiš dostal otázku na svého syna nedávno na tiskové konferenci. V dotazu zaznělo jméno serveru Neovlivní.cz, kterému Andrej Babiš mladší odpověděl na několik otázek, v nichž potvrdil, že se v rozhovoru z roku 2018 necítil být pod tlakem novinářů; a zmínil i to, že se s otcem od té doby neviděl. Předseda vlády na tiskové konferenci označil server Neovlivní za mafiánský, na což jeho syn reagoval v e-mailu pro redaktorku České televize větou: Mafiánský server, říká. Nevím, kdo se chová jako mafián, upřímně.

Andrej Babiš mladší má dle sdělení v reportáži twitterový účet, na kterém od odvysílání pořadu přibývají stovky nových sledujících. Najdeme na něm nejen videa, ale například také fotografie z kokpitu dopravního letadla. Babiš mladší totiž dříve pracoval jako dopravní pilot.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner