Andrej Babiš možná složí poslanecký mandát, řekl Karel Havlíček

Karel Havlíček (ANO) (Pavel Šmejkal / FORUM 24)

Karel Havlíček (ANO) | FOTO: Pavel Šmejkal / FORUM 24

Andrej Babiš zvažuje vzdání se poslaneckého mandátu. Uvedl to místopředseda ANO Karel Havlíček v pořadu Napřímo, který byl vysílán v rámci Víkendové Snídaně na TV Nova.

„Velmi příjemně nás překvapily dva miliony hlasů, které pan Babiš s podporou ANO jakožto kandidát na prezidenta získal. Faktem je, že výsledek druhého kola jsme očekávali těsnější,“ řekl v pořadu Havlíček.

Andrej Babiš (ANO) v prezidentské debatě Českého rozhlasu. (Pavel Hofman / FORUM 24)

Podle jeho mínění však Babiš v kampani udělal některé chyby, které jej stály přízeň voličů. Jak poznamenal, Babiš nyní zvažuje rezignaci na svůj poslanecký mandát.

Hlavní chybou bylo podle místopředsedy hnutí ANO to, že se Andrej Babiš málo zaměřil na ekonomická a sociální témata. „Myslím, že by to panu Babišovi sedělo o hodně více,“ poznamenal Havlíček, podle kterého však téma války, se kterým Babiš operoval, nebylo špatné.

Havlíček zároveň uvedl, že s Babišem hovořil naposledy v pátek a Babiš ještě není zcela rozhodnut o svém dalším pokračování v politice. „Zatím o tom není rozhodnuto. My to budeme řešit ještě v následujících dnech, ale hlavně je to na rozhodnutí pana Babiše,“ odpověděl na otázku, zda tedy neúspěšný prezidentský kandidát složí mandát ve sněmovně.

„Pan Babiš je bojovník, já ho znám velmi dobře, je to člověk, který se umí rychle resuscitovat a postavit se rychle na nohy. Nepodceňujme lidi, kteří přišli z byznysu,“ dodal Havlíček, který by však v případě, že se Babiš rozhodne sněmovnu opustit, svého předsedu nepřemlouval, aby zůstal. „Vládní pozice mu vyhovovala více než parlamentní,“ konstatoval Havlíček.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články