Andrej Babiš: Nejsem idiot, řídím chytrou karanténu a mávám z Řecka

Premiér Andrej Babiš na dovolené v Řecku v roce 2018 (FB AB)

Premiér Andrej Babiš na dovolené v Řecku v roce 2018 | FOTO: FB AB

Pan premiér se nám rozjel, a to ve všech významech tohoto slova. S rodinkou se rozjel do Řecka, na sociálních sítích se rozjel s vyjádřeními, kterým se už snad ani nejde smát. Andrej Babiš prý převzal kontrolu nad chytrou karanténou, máme problémy, ale ve skutečnosti se nic neděje, a proto jakožto předseda vlády v krizové situaci, která není krizová, odjíždí na dovolenou, což je divné, protože například ministryně financí Alena Schillerová podle svých slov řeší krizi, a tak nikam nejede.

No nic, pěkně popořádku. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch po sedmisté osmdesáté páté selhal a s ním i údajný projekt chytré karantény. Říkáme údajné protože ji nikdo neviděl. Babiš se naštval. Nejprve se naši filutové pokusili situaci řešit tím, že prostě a jednoduše škrtli ze statistiky počty nakažených, což bylo divné, ale opět to vzbudilo pouze výsměch. Lidé navíc začali být nervózní, protože na testy se i po půl roce od počátku pandemie stojí fronty a nic nefunguje.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

Babiš se tedy rozhodl dokázat, že žádné fronty neexistují. Nejlépe se toho dá docílit tím, že na místo přijdete dvacet minut předtím, než začíná otevírací doba, pak totiž potkáte jen pár spěchajících zájemců, můžete je vyfotit a sdělit, že fronty neexistují. Propříště ale doporučujeme ještě efektivnější metodu známou jako „netestuješ, není problém“. Babiš by mohl testy rovnou zrušit a sdělit, že jsme nad koronavirem už zase vyhráli. Asi jako když pan premiér a jeho kamarád z Pražského hradu, t. č. známý jako prezident republiky, vyhrávají všechny soudy.

Ale i na trapas s otevírací dobou se přišlo, a tak Babiš na Twitter napsal: „Přišel jsem kontrolovat místo a systém odběrů, ne počet lidí. Nejsem idiot, jak si někteří myslí.“ Tak fajn! A když tohle Babiš napsal, sbalí si kufry a odjede s Monikou na Krétu. To je moc pěkné od někoho, kdo chce vyhodit dvě miliardy na kampaň za cestování po Česku. 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]