V poslanecké sněmovně probíhaly tradiční interpelace na předsedu vlády. Ovšem chování Andreje Babiše tedy ani omylem nepřipomínalo toho údajného státníka, kterého prý má Česká republika v čele. Nebo toho milého pána, kterému každý týden píše dlouhé příspěvky na Facebook jeho zaměstnanec Marek Prchal. Nervózní Babiš útočil na své kolegy, mluvil slovensky, urážel a osobně se navážel do kohokoli, kdo se na něco zeptal.

Babiš nejprve musel vysvětlovat kauzu svého místopředsedy Faltýnka. Na slušný dotaz předsedy ODS Petra Fialy odpověděl: „A vy máte drzost se na něco ptát?“ Žádné argumenty, jen stohy papírů s připravenými kompro materiály a s urážkami.

Ještě horší bylo, když mu položila dotaz Věra Kovářová ze STAN. Babiš se jí přimo u řečnického pultíku zeptal, jestli náhodou není zoufalá a nešťastná. Aby se takto kdokoli do kohokoli navážel, ještě navíc do ženy, je prostě neskutečné.

Schytali to ale i ostatní, například Vít Rakušan nebo Dominik Feri. Všichni lžou, vedou kampaň, pro Babiše to „není téma“ a tak dále. Chování člověka, kterému asi doma neřekli, co je to slušné vystupování. Člověka, který netuší, co je jeho povinností.

Andrej Babiš se za pultíkem ve sněmovně choval jako totální buran. Ale není se čemu divit, když místopředseda jeho hnutí na tom samém pultíku tančí opilý jako ruský mužik a ještě se tomu směje.

Česká republika klesá níž a níž. Politickou kulturu už nemáme. A Babiš dobře ukázal, proč má stejné voliče jako Miloš Zeman – lidi, kteří tak nějak nemají pocit, že je důležité chovat se alespoň trochu slušně.

Revue Forum Banner
Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora