Andrej Babiš si chce koupit seniory. Jeden podle něj stojí kolem 6000

Andrej Babiš  (repro fb AB)

Andrej Babiš | FOTO: repro fb AB

Pan premiér Andrej Babiš prý „chce dát“ 5–6 tisíc korun každému důchodci. Oznámil to ve svém pravidelném rozhovoru pro deník Právo. Jde prý o jednorázovou věc. Připadá vám to bizarní? Superpopulistické? Hloupé? No, ano. Jenže se blíží krajské a senátní volby (Babiš ví, že v těch neuspěje), za rok budou volby sněmovní. A tak bude současná vláda rozdávat, i kdyby na další roky už nezbylo vůbec nic.

Korupce voličů za státní peníze. A hlavně za peníze těch, kdo jednou budou tyhle absurdní dluhy platit. Jenže na těch Babišovi nezáleží, on nutně potřebuje další hlasy a vymyslí cokoli, co by mu mohlo přihrát pár dalších. I když je od něj ostudné, že si myslí, že se starší spoluobčané jen tak nechají za pár tisícovek na ruku koupit.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

To nejhorší je snaha vyvolat dojem, že Andrej Babiš někomu něco dává. Copak konečně prodává Agrofert a utržené peníze rozdá lidem, aby ho volili? Nerozdává ani omylem ze svého, ale chce tak vypadat. Spousta lidí mu na to navíc za podpory holdingových a spřátelených médií skáče.

V roce 2019 pobíralo starobní důchod přibližně 2,9 milionu občanů. Při částce 6000 korun to znamená 17,4 miliardy korun. Takže rozpočet České republiky věnuje na volební kampaň hnutí ANO více než 17 miliard. Máte radost, že také můžete panu Babišovi přispět?

Babiš korumpuje voliče a bezostyšně to oznamuje médiím. A je úplně jedno, jestli teď snaživě přiběhla Jana Maláčová s tím, že ona příspěvek pro seniory navrhne. Už prohrála. Pro všechny to bude tak, že jim peníze věnoval hodný Ježíšek Babiš.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu freeczechmedia@gmail.com