Andrej Babiš. Ten, kterého v debatě porazili úplně všichni

Eric Drooker

Andrej Babiš je zřejmě prvním premiérem v historii České republiky, který nedokáže v debatě překonat nikoho. S kýmkoliv Babiš zatím usedl do televizního studia, s tím prohrál. Z opozičních lídrů ho jasně pokořil Kalousek, Bartoš, v neděli si ho podal šéf ODS Fiala.

Babišovi už dávno přestala fungovat základní rada, se kterou ho do televize vyslali jeho poradci: Mluv. Je jedno co říkáš. Pořád mluv, lži, křič, můžou to být i protimluvy, ale hlavně mluv. Do toho mávej tabulkami, které ti nachystáme. Pomlouvej všechny okolo sebe.

Eric Drooker

Tak to už nefunguje. Každé vystoupení Babiše v televizi má dvě roviny. Divák se musí stydět za to, co vidí. Je nepochopitelné, že někdo s takovou vyjadřovací neschopností může vést zemi. A druhá rovina je čistá zábava. Je legrační, jak Babiš nic neví, neumí argumentovat, nerozumí chodu státu, lže, je arogantní, vymlouvá se jak malé dítě, piští slovensky a tahá pololži ze svých složek na kdekoho.

Petr Fiala v neděli ukázal, stejně tak, jak to umí například Ivan Bartoš, že není potřeba být vulgární, není potřeba zvyšovat hlas, není potřeba lhát. Stačí jen předložit jasná data a Babiš už se ze lži a neschopnosti usvědčí sám. Doslova na háku ho má Václav Moravec, který se naučil arogantního premiéra s estébáckými manýry usměrnit, stopnout a dokonale překvapit.

Ukazuje se, že porazit Babiše v debatě není nic moc těžkého. Stačí mluvit srozumitelně a říkat pravdu. A s tím má pan premiér velké problémy.

__________________________________________________

Sdružení novinářů FREE CZECH MEDIA potřebuje Vaši pomoc. Vytváříme obsah pro FORUM 24, Svobodné forum a Revue FORUM, který nenajdete v médiích, která vlastní, ovlivňuje a nebo která zastrašil Andrej Babiš. Můžete-li, pomozte nám příspěvkem ZDE.

Píšeme i tom, o čem ostatní mlčí.

Děkujeme!

__________________________________________________