Andrej Babiš útočí na úplné dno. Protože on sám je to dno

Andrej Babiš (ANO) ve svém volebním štábu k výsledkům prvního kola prezidentských voleb. (Profimedia)

Andrej Babiš (ANO) ve svém volebním štábu k výsledkům prvního kola prezidentských voleb. | FOTO: Profimedia

Druhé kolo volby se blíží a Andrej Babiš se vytasil s novými billboardy. Jako by vypadly rovnou z dílny SPD, takže podle not ruské propagandy. Babiš se rozhodl oslovit to nejnižší dno společnosti, působit na ty nejhorší pudy. Ano, toto je Babiš.

Kdo viděl povolební tiskovou konferenci, ten spatřil opravdového, upřímného Andreje Babiše. Je to zlý člověk, který se nezastaví před ničím. Protože na svého protikandidáta Petra Pavla nic nemá, rozhodl se využít válku.

Není samozřejmě náhoda, že se Babiš v den voleb sešel s tím nejprofláknutějším představitelem proruské kolaborantské páté kolony, s Jaroslavem Foldynou. Přesně tento člověk by na své billboardy napsal totéž, co Babiš.

Byly doby, a není to právě dávno, kdy řada lidí, a to i novinářů, tvrdila, že Andrej Babiš je lepší než Miloš Zeman, že je hnutí ANO liberální a snad prý také proevropská strana. Tak tedy opravdu doufejme, že nyní už tyhle nesmysly nikdo šířit nebude.

Čas od času se křiklouni ze skupiny proruských fanatiků označují jako „dezoláti“. Možná je to přílišné paušalizování. Myslí se tím to, že jejich morální profil i kultura vystupování jsou v dezolátním stavu. Jsou prostě narušení. Vede se pochopitelná debata, zda to není příliš zlé, ale problém je v tom, že zlí jsou oni. Řekněme si to ale jasně, jednoho skutečného dezoláta tu rozhodně máme. Jmenuje se Andrej Babiš a kandiduje na post prezidenta republiky.

Tisková konference, na které se Babiš choval naprosto odpudivě, ukázala, co je zač. A ukázala, co teď budeme prožívat po celých čtrnáct dní. Nedovolme, aby někdo takový někdy mohl být hlavou státu. Vždyť by to znamenalo, že většině společnosti nevadí zvolit lháře, který se neštítí ničeho. Ani zneužívat válku a utrpení nevinných občanů Ukrajiny.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články