Andreji Babišovi se na slavnostním zahájení výstavy dostalo hlasitého uvítání. Jen jiného, než čekal

Občané vítají premiéra Babiše před Národním muzeem v Praze (Facebook skupiny Rebelové)

Občané vítají premiéra Babiše před Národním muzeem v Praze | FOTO: Facebook skupiny Rebelové

Předseda vlády Andrej Babiš už ví, že kdykoli se objeví na veřejnosti, musí čekat poměrně hlučné uvítání. Občané si prostě nechtějí nechat ujít příležitost spatřit pana premiéra na vlastní oči a dát mu najevo svůj názor. A nejinak tomu bylo dnes před Národním muzeem v Praze, kam přišel na oficiální otevření výstavy Symboly, věnované právě historii státních symbolů naší země. 

„Státní symboly plní několikerou funkci. Reprezentují, identifikují subjekty, které jednají jménem státu. Důležitá je i jejich funkce integrační, kdy při významných událostech občané vyjadřují svoji sounáležitost se státem i mezi sebou,“ píše se na webu Národního muzea, na stránce k oné slavnostně zahájené výstavě.

Obrana před Babišem (FORUM 24)

Někteří občané jsou ale zjevně přesvědčeni, že právě současný premiér Babiš není zrovna tím ideálním „subjektem“, který by měl náš stát reprezentovat. Jak ta reprezentace dopadá, vidíme například už jen z mezinárodní megaostudy, kterou nám nejen v Evropě dělá tím, že o jeho střetu zájmů a trestním stíhání musel aktuálně přijmout rezoluci Evropský parlament, o čemž následně referovala světová média. A nedělá nám ani žádnou čest, že náš reprezentující „subjekt“ je bývalý kariérní komunista, agent komunistické Státní bezpečnosti a mnohonásobně usvědčený lhář.

Zveřejnil(a) Vladěnka Klikarová dne Úterý 23. června 2020

Video aktivistické skupiny Rebelové

Náš obdivovaný, národem, matkou Zemí i otcem Sluncem milovaný pan premiér – jak jej jeho píáristi předvádějí – by ale přece měl být naopak nadšeně pozdravován, kdekoli se ukáže. Tak jak to přijde, že ho dnes (jako už tolikrát předtím) vítal hlasitý pískot a provolávání „Estébé!“?

Po skončení předseda vlády opustil budovu zadním vchodem.

Autorka je řadovou členkou TOP 09.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]