Andrejovi se to nějak sype. Pod petici, aby odstoupil, se podepisuje 10 tisíc lidí denně

Předseda vlády Andrej Babiš  (FB A. Babiše)

Předseda vlády Andrej Babiš | FOTO: FB A. Babiše

Dnešní demonstrace, která Andreje Babiše poplašila natolik, že v neděli ohlásil nápad na odvolání Ondráčka, kterého v pátek jeho zaměstnanci spoluzvolili, není jedinou komplikací, která ho v posledních dnech zneklidňuje. Tou druhou je iniciativa, která během šesti dní nasbírala 60 tisíc podpisů lidí, kteří požadují, aby obviněný premiér v demisi rezignoval. Petici zatím podepisuje v průměru deset tisíc lidí denně.

Cílem iniciativy Milion chvilek pro demokracii je nasbírat milion podpisů. Mají na to ještě 93 dní. “Pokládáme za nepřijatelné, aby 70 let po komunistickém puči a 29 let po sametové revoluci byl premiérem naší země trestně stíhaný člověk, vedený jako agent StB. Nebudeme dělat, že je to normální. Chceme, aby se Andrej Babiš vzdal funkce!” uvádějí organizátoři akce.

Eric Drooker

Iniciativa si získala velkou pozornost. Kromě velkého množství podpisů posbíraných za krátkou dobu, mají slušný ohlas i příspěvky na sociálních sítích. Například úvodní video má téměř  11 tisíc sdílení. Pokud budou přibývat podpisy stejně rychle jako dosud, dostane za 93 dní Andrej Babiš psaní a v něm bude milion podpisů lidí, kteří požadují, aby rezignoval. Takové psaní dosud žádný politik neobdržel. Už jste se podepsali?

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]