Dnešní demonstrace, která Andreje Babiše poplašila natolik, že v neděli ohlásil nápad na odvolání Ondráčka, kterého v pátek jeho zaměstnanci spoluzvolili, není jedinou komplikací, která ho v posledních dnech zneklidňuje. Tou druhou je iniciativa, která během šesti dní nasbírala 60 tisíc podpisů lidí, kteří požadují, aby obviněný premiér v demisi rezignoval. Petici zatím podepisuje v průměru deset tisíc lidí denně.

Cílem iniciativy Milion chvilek pro demokracii je nasbírat milion podpisů. Mají na to ještě 93 dní. „Pokládáme za nepřijatelné, aby 70 let po komunistickém puči a 29 let po sametové revoluci byl premiérem naší země trestně stíhaný člověk, vedený jako agent StB. Nebudeme dělat, že je to normální. Chceme, aby se Andrej Babiš vzdal funkce!“ uvádějí organizátoři akce.

Iniciativa si získala velkou pozornost. Kromě velkého množství podpisů posbíraných za krátkou dobu, mají slušný ohlas i příspěvky na sociálních sítích. Například úvodní video má téměř  11 tisíc sdílení. Pokud budou přibývat podpisy stejně rychle jako dosud, dostane za 93 dní Andrej Babiš psaní a v něm bude milion podpisů lidí, kteří požadují, aby rezignoval. Takové psaní dosud žádný politik neobdržel. Už jste se podepsali?

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora