Andykódy na Ježíška budou! ujišťuje poetický holding SeiFERT

Recitátorka Poetického holdingu SEIFERT přednáší text premiéra Andreje Babiše (výřez) (Printscreen Youtube, koláž autor)

Recitátorka Poetického holdingu SEIFERT přednáší text premiéra Andreje Babiše (výřez) | FOTO: Printscreen Youtube, koláž autor

Sbírka Andykódy vyvolala kontroverzi ještě před svým vydáním. Autoři této brožury tvrdí, že z nesouvislých prohlášení Andreje Babiše sestavili sbírku dadaistických textů. Oceněný básník Ewald Murrer zas uvedený žánr brání před invazí recesistů a odmítá, že by v případě Babišova blábolení šlo o dadaismus. Jedno je ale jisté, sbírka Andykódy už má mezinárodní standardní číslo knihy ISBN, jde do tisku a Poetický holding SeiFERT ji doručí ještě před Štědrým dnem.

V polovině října vyhlásili sbírku, v jejímž úvodu si stanovili za cíl vybrat 150 000 korun a Babišovy slovní perly z tiskových konferencí o koronaviru, doprovozené autorskými ilustracemi ve stylu art brut, chtěli vytisknout digitálním tiskem. Původně plánovaná částka se na kontě sbírky sešla už třetí den po jejím vyhlášení a o dva měsíce později se více než zdvojnásobila.

Autoři umělecky vyvedené knižní podoby zmíněných textů vystupující jako Poetický holding SeiFERT se tedy rozhodli údajnou sbírku Andykódy vytisknout standardním způsobem na rotačním stroji v tiskárně, což se právě děje.

Eric Drooker

„Víme, jakou otázku si v těchto dnech kladete nejčastěji: dorazí, nebo nedorazí Andykódy pod stromeček?“ píše Poetický holding SeiFERT donorům, kteří na jejich počin přispěli, a ujišťuje, že se tak téměř jistě stane. „Nejenže jsme už dojednali všechny podrobnosti s tiskárnou (a věřte nám, Andykódy budou krásné), ale hlavně jsme obdrželi od ‘Národní agentury ISBN’ registraci, a tak můžeme konečně roztočit rotačky,“ upřesňují autoři s omluvou za prodlevu, během níž ke svému záměru neuváděli žádné nové informace. „Nikdy dřív jsme knihu nevydávali a zjistili jsme, že to není až taková legrace,“ vysvětlují recesisté.

Brožuru SeiFERT vytiskne do konce týdne a nejpozději v polovině příštího týdne ji odešle do poštovních schránek, ujišťuje přispěvatele. Současně mají být Andykódy k dispozici na dvou výdejních místech v Praze. Jedno bude na Letné a druhé v Karlíně. Protože však půjde o kavárny, dodává: „Za předpokladu, že PES v příštím týdnu postaví kavárnictví mimo zákon nebo vyhlásí zákaz vycházení, budeme improvizovat.“

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]