Ze slušnosti. Tak lze nazvat časový prostor, který věnovala Angela Merkelová Miloši Zemanovi. Sešla se s ním na třicet minut. To je odpovídající čas, který si politik formátu současného prezidenta České republiky zaslouží. Prostor pobavit se o tom, jaká byla cesta, jaké to máme ale počasí, jak se vám u nás líbí a nechtěla byste někdy přijet?

Do hlubších témat se Merkelová se Zemanem evidentně pouštět nechtěla. Není pro ni partnerem. Miloš Zeman je na západ od Aše zapsán jako proruský politik nabourávající EU, pracující ve prospěch Ruska. Co by s ním německá kancléřka asi tak mohla chtít řešit…

Kdyby pro ni byl důležitý, věnovala by mu výrazně větší prostor a oznámila by témata, která spolu budou řešit. Jenže to by bylo možné jen těžko, vzhledem k tomu, že Angela Merkelová je výrazně proevropsky orientovaná, na rozdíl od Zemana. Jednoduše si spolu nemají o čem povídat.

A tak je jediným hmatatelným výstupem ze setkání těchto státníků radost Miloše Zemana z toho, že ho Angela Merkelová pozdravila česky dobrý den.

 

 

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora