Ani Erik Best, ani florista. Titul Ubožák roku za nehorázný výrok získává kremlofil Jiří Vyvadil

Jiří Vyvadil  (ČTK)

Jiří Vyvadil | FOTO: ČTK

Někdy člověk něco nevhodného napíše na sociální sítě, aby si to vzápětí uvědomil a věc smazal. Někdy ale někdo napíše něco opravdu hrozného, ale ukáže se, že se za to vůbec nestydí. Urážlivých věcí je na internetu hodně, někdy ale přece jen člověka zarazí, co je ještě možné. A tuhle hranici prolomil prokremelský aktivista Jiří Vyvadil, který se po svém komentáři týkajícím se smrti Táni Fischerové stal Ubožákem roku.

Už se to zdálo být jasné. Největší pohoršení vzbudil „národní Američan“, ve skutečnosti ale ruský poskok Erik Best, který si dělal legraci ze smrti manželky předsedy lidovců Marka Výborného. V narážce na snahu jeho stranické kolegyně o přijetí syrských sirotků napsal: „Marek Výborný a jeho nedoprovázené děti. Smutné. Kde je Michaela Šojdrová, když ji potřebujete?“ Ano, to byl Milošem Zemanem oceněný „novinář“.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

Další velké vzrušení na sítích zařídil florista Ivan Šablatúra, dobrý kamarád manželky premiéra Andreje Babiše Moniky. Ten totiž poněkud špatně nesl, že se v médiích nelichotivě píše o vánočním večírku, kterého se on i Babišová zúčastnili, přičemž později bylo kritizováno zejména to, jak byla Monika Babišová oblečená.

Když Šablatúrovi jeho kamarád napsal, ať si z článků (například z toho, který vyšel v deníku FORUM 24) nic nedělá, florista odpověděl: „My se bavíme na večírku a chudoba u PC na fotkách! Myslím, že všechno v pořádku.“ Takovýto výrok logicky vzbudil pozornost, Šablatúra se ale omluvil a tak nějak se zdá, že zmizel ze světa (z toho virtuálního rozhodně).

Málokdo by čekal, že ti, kdo se chtějí zúčastnit soutěže v neomalenosti, si svůj trumf nechávají až na svátky a konec roku – asi aby nebylo možné je jen tak jednoduše předběhnout. Když zemřela Táňa Fischerová, i její kritici či političtí protivníci buď mlčeli, nebo vyzdvihli její vlastnosti, pro které si ji všichni budou pamatovat – jako třeba laskavost či sílu, se kterou snášela všechny překážky osudu. A co udělal pan Vyvadil?

Táňa Fischerová zemřela? Byla to klasicky nenávistná havlistka, která přispívala k rozdělení společnosti. Co si nalhávat… Nikdy nemohu litovat odchodu toho, kdo roznášel jen zlo a navíc se tvářil jako láska a pravda,“ napsal. A dál už to snad ani nepotřebuje komentář.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]