Ani na západ od nás nemohou cestovat, tweetuje vnitro a sklízí posměch. Není to pravda

ADAC

Ilustrační grafika autoklubu ADAC k přehledu pravidel návratu německých občanů do vlasti | FOTO: ADAC

Česká republika je široko daleko jedinou zemí se zákazem vycestování. Občané ze zemí na západ od českých hranic cestovat mohou. České ministerstvo vnitra však tvrdí opak a čelí posměškům.

Příspěvek na oficiálním účtu Ministerstva vnitra ČR o zavřených hranicích měl možná povzbudit veřejnost v těžké situaci, zjevně se ale minul účinkem. „Zavřené hranice nás netěší, bohužel jinak to zatím nejde. Stejně to mají i země na západ od nás,“ dávkuje vnitro empatii na Twitteru. Situace ve světě je však jiná a daleko od pravdy není ani posměšný komentář jednoho z uživatelů, který tvrdí, že nejbližší země „na západ od Česka“, kde platí plošný zákaz vycestování, je Severní Korea a Arménie.

Lichá je i námitka, že občané cizích zemí smějí sice ze svých domovských států vycestovat, ale vrátit už by se nemohli. Vrátit se samozřejmě mohou, jen pak například v Německu mají ti z občanů, kteří v cizině pobývali déle než jen „po několik dnů,“ nařízenu 14denní domácí karanténu. Co přesně německé kontroly při návratech ze kterých zemí po svých občanech požadují, uvádí například autoklub ADAC zde.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner