ANO padá. Čekejme zničující tlak na Českou televizi

Česká televize, ilustrační foto (ČTK)

Česká televize, ilustrační foto | FOTO: ČTK

Propad preferencí hnutí ANO potvrdil další průzkum. Uskupení Andreje Babiše se dostalo v dotazování agentury Kantar dokonce na třetí místo za obě koalice demokratických stran. Babiš má velký problém, a tak nyní můžeme očekávat tři základní věci: snahu předstírat, že nás vláda všechny naočkuje a zachrání před epidemií, rozdávání dalších peněz navíc seniorům, a hlavně osočování a nátlak na Českou televizi.

Právě poslední jmenovanou část taktiky hnutí ANO, jak si zachránit alespoň zbytky preferencí, demonstroval poslanec Patrik Nacher, který si začal na sociálních sítích stěžovat na to, že do České televize jsou zváni zástupci podle toho, v jaké jsou straně, a nikoli v jaké jsou koalici. Zjednodušeně řečeno – pan Nacher by byl rád, kdyby byli opoziční politici ve veřejnoprávní televizi o něco méně. Shodou okolností v té televizi, která den před jeho vyjádřením zveřejnila ten nepříjemný průzkum.

(Týdeník FORUM)

Všimněme si, že se z Patrika Nachera stal zjevně obránce spravedlnosti. Tentýž Patrik Nacher je ale přitom členem hnutí, které vlastní politik, který si shodou okolností před časem koupil třetinu mediálního trhu v České republice. Jeho vláda má v těchto médiích, která patří do holdingu Agrofert, v podstatě neomezený prostor. Ale to nevadí, to je jasné.

Nacher je taktéž členem hnutí, které protlačilo do kontrolních orgánů ČT i Českého rozhlasu svoje lidi bez ohledu na odbornost nebo nedejbože na zvyklosti. Kandidát opozice neprošel v posledních letech ani jeden. Ale to je prostě jiný druh spravedlnosti, voláme po ní jen tehdy, když začneme prohrávat a dostaneme strach, viďte, pane poslanče?

Patrika Nachera i jeho kolegu Martina Kolovratníka irituje, když jim někdo připomene, že i oni sami jsou zaměstnanci Andreje Babiše. Prý je zásadní, že jsou poslanci. Problém je v tom, že každý poslanec by měl sloužit občanům, kteří ho zvolili. Babišovi lidé místo toho kryjí jeho podvody, dělají, co mohou, aby mu stále šly dotace, které mu nenáleží, a hlasují přesně podle not šéfa klubu Jaroslava Faltýnka. To je vskutku zvláštní definice služby občanům.

Nacherova nepřiměřená reakce na hosty v pořadech České televize je jen první vlaštovkou toho, co se bude v následujících měsících dít. Očekáváme řadu článků Evy Pospíšilové v MF DNES o tom, co všechno vlastní nebo nevlastní generální ředitel televize Petr Dvořák. Vládní radní Hana Lipovská svoji komedii jistě také zatím nedohrála. Hnutí ANO se bude svých pozic držet zuby nehty. Uvidíme, jak zafunguje paměť voličů a statečnost těch, kteří budou muset útokům čelit.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]