Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová už má za sebou tolik kauz, že je těžké je všechny spočítat. A světe, div se – nestalo se nic, neodstoupila, všechno je v pořádku. Dokonce nám sdělila, že ji šikanuje server Seznam Zprávy a že za všechno může… Kdo? Miroslav Kalousek. Pokorná Jermanová je ale typickou ukázkou absolutního papaláštví bez hranic.

Poslední zpráva, která se týká Jermanové, hovoří o tom, že se čtyři dny před volbami schválila v Benešově velká rekonstrukce ulice, v níž hejtmanka bydlí. Náhoda? Nemyslíme si.

Jermanová si ale může dovolit úplně všechno, protože je chráněnkyní samotného velkého šéfa a papaláše všech papalášů Andreje Babiše. Pro něj by také udělala téměř cokoli, jmenovat můžeme pochybnou reorganizaci na středočeském krajském úřadě, který těsně po ní velmi vhodně rozhodl v premiérův prospěch v kauze střetu zájmů.

Čím vším je Jermanová známá? Její manžel zneužíval služební vůz. Kraj uzavíral podezřelé smlouvy s externisty za velmi vysoké částky. Existuje zde například smlouva s „analytikem festivalů“ za 45 tisíc korun.

Jistě, po podobných informacích by normální (chce se říci tradiční) politik už dávno skončil. V takové zemi jsme žili ještě v roce 2013. Jenže poté běžné strany, které samozřejmě také chybovaly, vystřídaly bezskrupulózní osoby typu Jermanové nebo Jaroslava Faltýnka.

Kvůli kauzám, problémům, podvodům či chybám se v České republice neodchází. Trestní stíhání vede k tomu, že se stanete premiérem. Je to logika naruby, u nás ale bohužel vládne.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora