ANO vydělalo na státní zakázce statisíce. ČSSD a TOP 09 to chtějí vysvětlit

Martin Stropnický (ČTK)

Martin Stropnický | FOTO: ČTK

Ministr obrany Martin Stropnický musí vysvětlit nákup neprůstřelných vest pro vojáky, žádají předseda sněmovny Jan Hamáček a šéf TOP 09 Miroslav Kalousek. Reagovali na informace, podle nichž dostalo ANO od vítězné firmy finanční dar. Podle Stropnického není mezi výběrovým řízením a darem žádná souvislost.

 

„Ministr Stropnický musí vyvrátit veškerá podezření. Toto zavání praktikami, které tak hlasitě v médiích kritizoval,“ napsal dnes na twitteru místopředseda ČSSD Hamáček. Podle Kalouska vypadá záležitost velmi vážně. „Pan ministr Stropnický bude mít v poslanecké sněmovně co vysvětlovat,“ uvedl předseda TOP 09 na stejné sociální síti.

Ministr zahraničí Martin Stropnický  (Printscreen: Česká televize)

Balistické vesty od české firmy Argun stály 255 milionů korun. Sobotní deník Právo uvedl, že začátkem loňského října, v době, kdy na ministerstvo vybíralo ze čtyř nabídek, poslal majitel firmy Argun Stanislav Petr na účet hnutí 200 000 korun.

„Tato informace je pro mě nová. Nemohu ovlivnit, kdo a kdy se rozhodne poskytnout hnutí sponzorský dar. Představa, že by to ovlivnilo zakázku, je scestná. Rozhodovala nezávislá komise a vítězná společnost podala nejlepší nabídku,“ sdělil Právu Stropnický.

Společnost Argun dodá armádě 5500 neprůstřelných vest, smlouva byla podepsána začátkem března. Dodávky se uskuteční do roku 2020, první ještě letos.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]