Anonymní advokát opět žádá o odpovědi Kancelář prezidenta republiky. Kvůli Mynářové

Vedoucí kanceláře prezidenta republiky Vratislav Mynář s manželkou Alexandrou  (ČTK)

Vedoucí kanceláře prezidenta republiky Vratislav Mynář s manželkou Alexandrou | FOTO: ČTK

Advokát, vystupující na Facebooku pod jménem Prasman Dunka, poslal na Hrad další dopis s dotazy. Žádá v něm o odpovědi dle zákona o svobodném přístupu k informacím. Poté, co se domáhal informace, zdali je twitterový účet hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka jeho soukromým profilem, nebo na něm vystupuje jménem prezidenta Zemana, se zaměřil na manželku kancléře Vratislava Mynáře.

Prasman Dunka se pokouší zjistit, jaký je mezi Kanceláří prezidenta republiky (KPR) a Alexandrou Mynářovou pracovněprávní vztah. „Zajímá mě, kdo a proč je z mých daní placen a je to snad mým plným právem vědět,“ uvedl na svém facebookovém profilu. V dopise se proto ptá, jaký má Mynářová ke hradní kanceláři pracovněprávní vztah, co je její pracovní náplní, jakou odměnu za ni dostává a proč má jako externistka v době od 22:00 do 06:00 přístup na IV. nádvoří Pražského hradu.

 

Prasman Dunka

Advokát, vystupující na Facebooku pod jménem Prasman Dunka, poslal na Hrad dopis s dotazy ohledně Alexandry Mynářové.

Prasman Dunka už v říjnu posílal Kanceláři prezidenta dopis, týkající se hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka. Ptal se v něm, jestli je twitterový účet Jiřího Ovčáčka oficiálním pracovním profilem mluvčího prezidenta Miloše Zemana. Ředitel odboru legislativy a práva KPR Václav Pelikán mu odpověděl, že jde o soukromý profil Ovčáčka, který proto nespadá do působnosti KPR. A to přesto, že sám Jiří Ovčáček tvrdil, že na Twitteru mluví za prezidenta.

Advokát v anonymitě svou pravou totožnost odmítá zveřejnit s ohledem na svou rodinu, kvůli obavám ze strany médií, a také vzhledem ke své profesi. Uvedl: „Nechci snižovat vážnost advokátní praxe. Mám respekt k advokátnímu stavu.“

screenshot-2016-12-14-13-09-35

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu freeczechmedia@gmail.com