Anonymous varují: Islámský stát zaútočí v neděli na světové metropole

Eric Drooker

Počítačoví hackeři z hnutí Anonymous upozornili, že Islámský stát chystá útoky hned v několika metropolích po celém světě, a to už zítra: v neděli 22. listopadu. Hackeři hovoří o Paříži, Římě, Indonésii, Milánu a Libanonu, píše list International Business Times.

Anonymous po útocích v Paříži Islámskému státu vyhlásili válku a sledovali účty některých radikálů. Varování před dalšími atentáty zveřejnili na internetu a zároveň předali získané informace bezpečnostním službám. Hackeři upozornili britskou MI5, americkou CIA a FBI a další a mj. uvedli: “Vzali jsme věci do svých rukou. Přebíráme odpovědnost za varování civilistů.”

Informaci není možné oficiálně potvrdit, ale Anonymous svá vyjádření nezveřejňuje přes regulérní media a vybírá si webové stránky, které zajišťují jejich absolutní anonymitu. Důvodem aktuálního zveřejnění je údajně varování veřejnosti. Anonymous zároveň tvrdí, že pravděpodobnost útoků mimo Paříž je nízká.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články