Antibabišovský profil Julius Šuman je na hranici likvidace

(Twitter)

FOTO: Twitter

Od úterního večera je twitterový profil skupiny Šuman napaden neznámými hackery. Je zjevné, že se neznámému pachateli, který se ale napůl vydává za obhájce exredaktora MF DNES Marka Přibila a napůl působí jako samotný Přibil, podařilo zabránit či minimálně zkomplikovat publikaci dalších karet, které představovaly přátele šéfa hnutí ANO Andreje Babiše.

Autentický Julius Šuman, který se proslavil hlavně nahrávkami Andreje Babiše, na nichž se prokázaly oligarchovy snahy ovlivňovat rozhodčí soud, připravovat kompromitující materiály na politické konkurenty nebo manipulace s živými policejními spisy, se vyznačoval několika rozpoznatelnými rysy. Stručností, inteligentní ironií a smyslem pro humor.

Člověk, který na inkriminovaný profil momentálně píše, působí hystericky, vystrašeně a zmateně. Jako by byl opilý nebo blázen, kterému se do vyjadřování míchají různé nesmysly. Na jedné straně do světa vypouští věty o tom, že „Marek Přibil nemá s nahrávkami nic společného“, na straně druhé pak vzápětí používá první osobu: „O víkendu jsem jel s malým synem po D1, auto se začalo klepat, byla kompletně povolená přední kola. A to byl vůz před 14 dny v servisu MP.“ (zveřejněno bez redakční úpravy, pozn. red.)

Znamená to, že si současný správce twitterového profilu Julius Šuman myslí, že je Přibil v ohrožení? Nebo je to pouze strategie pro znevěrohodnění účtu, který měl velkou schopnost kompromitovat možného budoucího premiéra Babiše prezentací jeho vlastního chování?

Snaha o likvidaci tohoto účtu ukazuje na zákulisní válku. Zatímco novinářům, jako je Slonková a Kubík, jde zejména o to, aby zjistili, kdo za účtem Julius Šuman stojí, pro českou veřejnost je mnohem podstatnější jiná otázka. Pro českou veřejnost není ani tak důležité, kdo je Julius Šuman, ale kdo je Andrej Babiš. A jakkoli o něm víme již mnoho a právě díky dobře informovanému účtu Julius Šuman o něm víme mnohem více, než je Babišovi milé, tak ve skutečnosti je pozadí Babišovy moci zcela temné. A ještě temnější je otázka, k čemu mu bude Česká republika, až mu spadne do klína. Co přesně s ní bude dělat.

Dosud se podařilo zmapovat, jak Babiš získal státní podnik Agrofert, podařilo se pochopit metody nepřátelského přebírání firem a pumpování peněz z takových obchodů se státem, kde zástupci státu jednali s Babišem ve shodě. Známe již i tajemství dotačního byznysu Andreje Babiše. Přesto tu ale stojí jedna a základní otázka, na kterou jsme čekali odpověď právě od Julia Šumana. Je to napojení Andreje Babiše na ruské tajné služby. Julius Šuman již informoval o zřetelných indiciích v podobě vazeb na ruského podnikatele Alexeje Beljajeva, jehož vazby vedou přímo až k Vladimíru Putinovi.

Je jasné, že právě tento směr odkrývání informací je pro Babiše nejvíce nepříjemný a snaha zlikvidovat účet Julius Šuman jakoukoli zpravodajskou hrou je více než logická. Mohlo by se totiž ukázat, že základní linií našeho politického vývoje již od zvolení Miloše Zemana, přes policejní útok na Úřad vlády až k blížícím se parlamentním volbám má jedno pojmenování: Jsou to ohromující projevy dosud skrývané, ale stále zřetelnější obnovy impéria.

Přesně řečeno: Jde o obnovu sovětského impéria.

Babiš hraje – stejně jako prezident Zeman – v tomto procesu určitě zásadní roli. Nyní už zřejmě tu důležitější roli.

Účet Julius Šuman ve své autentické podobě zná zločinecké, zpravodajské i geopolitické pozadí mocenského nástupu Andreje Babiše. Proto je z něj nyní ta podivná mluvící troska, jejíž výroky připomínají bláboly apokalyptického tvora. Je to celé nevýslovně strašné.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]