Anticovid tým: Zavírání fitness center nemá logiku. Zveřejněte index rizikovosti.

Koalice SPOLU: ODS, TOP 09 a KDU-ČSL (Koalice SPOLU: ODS, TOP 09 a KDU-ČSL)

Koalice SPOLU: ODS, TOP 09 a KDU-ČSL | FOTO: Koalice SPOLU: ODS, TOP 09 a KDU-ČSL

Členové Anticovid týmu požadují po ministrovi zdravotnictví, aby zveřejnil metodiku výpočtu indexu rizikovosti (IRI, definuje riziko pravděpodobnosti šíření nákazy covid-19).

„Nám, členům Anticovid týmu, po řadě konzultací s nezávislými odborníky vychází IRI například pro supermarkety daleko vyšší než pro fitcentra nebo muzea či galerie. IRI pro fitcentra a běžné výstavy či muzejní expozice je dle našich propočtů prakticky zanedbatelný. Velký je také rozdíl IRI mezi tzv. bary a restauracemi s obsluhou,“ píší členové Anticovid týmu ministrovi Blatnému.

Členové týmu také považují za vhodné, aby odborná doporučení ministra k uzavírání jednotlivých provozů vycházela právě z indexu rizikovosti.

Jiří Vilímek v pobočce Fitness Victory v pražských Záběhlicích  (Alena Spálenská)

„Domníváme se, že nová vlna plošných omezení vůbec nezohledňuje rizikovost přenosu viru v dané kategorii provozovny. Přitom tato omezení mají devastační dopady na jejich majitele, provozovatele i zaměstnance. Vyzýváme Vás tímto, abyste upravil zákaz týkající se omezení např. sportovišť nebo muzeí a galerií tak, aby vždy zohledňoval IRI u jednotlivých aktivit. Typickými příklady jsou na jedné straně fitcentra a na druhé straně kolektivní kontaktní sporty, kdy je index rizikovosti naprosto odlišný. Jsme přesvědčeni, že z důvodů toho, že dochází přes další a další restriktivní opatření ke zvyšování počtu nakažených, je i to, že není zohledněn index rizikovosti,“ dodávají členové týmu.

Celý text dopisu Anticovid týmu ministrovi zdravotnictví naleznete níže:

dopis-ministrovi-fitness-centra

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]