Antivaxer odhalil tři zla: climatismus, covidismus a ukrajinismus

Vladimir Putin jako Adolf Hitler (Putinhyi / Wikimedia Commons / CC BY-SA 4.0)

Vladimir Putin jako Adolf Hitler | FOTO: Putinhyi / Wikimedia Commons / CC BY-SA 4.0

David Tesař, antivaxerský a nově také protiukrajinský aktivista už byl jednou soudem potrestán za výzvy k násilí, kterých se dopustil v průběhu své antivaxerské kampaně. V současné době, kdy trest (na svobodě, veřejně prospěšné práce) vykonává, se stal skrytým obhájcem ruské agrese.

Tesař na to jde odzadu. Místo přímého velebení či omlouvání ruských válečných zločinů zpochybňuje naši pomoc Ukrajině, zpochybňuje naše dodávky zbraní, kterými se ukrajinský národ brání před útočící Putinovou armádou, zpochybňuje pomoc utečencům před válkou a snaží se uprchlíky soustavně očerňovat a dehumanizovat. Tím – vzhledem ke své známosti velmi účinně – posiluje proruské a proputinovské proudy v naší společnosti.

Eric Drooker

Prvního března začíná David Tesař sdílením jakýchsi nijak nedoložených facebookových story, jak byl v Čechách někdo někde ošklivý na Rusy. Pan Tesař to sdílí se zvoláním: „Štváči opět slaví úspěch. Nejdříve poštvali lidi proti sobě kvůli rouškám, potom certifikátům a dnes jsou na sebe lidé jako psi kvůli národnosti? Takto pokaždé začínala ta nejhorší zvěrstva v dějinách. Musíme tuhle chybu neustále opakovat? Chceme být stále dokola pouhými loutkami mocných?“ Ano, je pravda, že válečný štváč a nyní i válečný zločinec Putin už dělá to, čím vždy začínala největší zvěrstva. Další výsledky nejspíše uvidíme, až ukrajinská armáda osvobodí další město od okupantů. Zatím neověřitelné zprávy o vraždění civilistů se objevují z celého Rusy okupovaného území. Proč to ale pan Tesař píše na český facebook, a ne na ruskou síť VKontaktě?

Od začátku března…

V dalším postu Tesař popisuje, jak nastoupil na veřejně prospěšné práce, které mu uložil soud. Cituje rozhovor s nějakým jiným potrestaným: „Za co tu jsi?“ „Za politiku,“ odpověděl prý Tesař. Vzápětí ovšem v diskusi vysvětlí, že ta jeho „politika“ byla otevřená veřejná výzva k fyzickému násilí: „Tohle už je moc! Musíme dát těm politikům a úředníkům už konečně do držky.“ Později tentýž den: „Hon na Rusa mi připomíná hon na Žida. Má to být začátek nového konce? Čím se tito lidé liší od vítačů nacistů?“ Žádný hon na Rusa jsem nezaznamenal, pan Tesař zase asi nezaznamenal, že Rus uspořádal hon na Ukrajince. Ne na jednoho – na všechny Ukrajince. A že je vraždí. Druhého března Tesař svému publiku vysvětlí, jací jsou Ukrajinci grázlové: „Nejpočetnější kontingent okupantských vojsk z roku 1968 byl právě z Ukrajiny, dále z Maďarska, Polska, Německa, Bulharska a až v poslední řadě z ostatních dřívějších Sovětských svazových republik. Pokyn k okupaci vydal Ukrajinec Brežněv.“ To, že Ukrajinec Brežněv v roce 1968 poslal ruská vojska obsadit Československo, skutečně NENÍ legitimní důvod k tomu, aby Rusko o čtyřiapadesát let později vojensky napadlo Ukrajinu a páchalo tam válečné zločiny.

(ČTK)

Třetího března Tesař píše: „Přátelé, jsem po dvou letech vyčerpán, zklamán a znaven. Stále častěji se přesvědčuji, že tento národ prahne po pádu. Miliarda korun poslaná na nákup zbraní k zabíjení lidí je vrcholem všeho. Vnímám to jako velké selhání nás všech. Nejsem však zlomen ani na kolenou. Držte se válka je vůl a váleční štváči jsou také voli!“ Ten člověk ve své – nevím, zda nenávisti nebo zaplacenosti – úplně obrací kauzalitu. Putinovo Rusko vojensky napadlo Ukrajinu a vraždí Ukrajince, my Ukrajincům posíláme zbraně, aby se mohli bránit, a že jim posíláme zbraně k obraně jejich napadené země, chápe Pusař (hybrid, chiméra osoby pana Tesaře a jím – dokonce poměrně neskrytě – obhajovaného válečného zločince Putina) „jako velké selhání nás všech.

Pozor na ty Ukrajince!

Pátého března začíná Tesař štvát proti Ukrajincům: „Vrchní zdravotnický náčelník v boji proti jediné zabijácké chodbě světa, plukovník  Prymula, veřejně prohlásil, že migranti z Ukrajiny mohou šířit Tuberkulózu i HIV, protože jsou na Ukrajině poměrně běžné a testovat na C-19 se také nemusí.“ Jasně. Když se Tesař „bojajá“ napsat něco přímo, začne poutat pozornost na jím vyfantazírovaný problém, který má imigranty dehumanizovat. Dne 6. března píše: „Teď si to ještě nechceme připustit, ale ve skutečnosti podporou války dodávkami zbraní prohlubujeme krizi a podřezáváme si pod sebou vlastní větev. Již zmiňovaná hyperinflace a následná hypoteční krize snad křiklounům za jediné dvě barvy otevřou oči, když jim je neotevřel záhadný konec té jediné nemoci, o které se nesmí mluvit.“

()

Osmého března dál dehumanizuje Ukrajince, píše: „Fialová vláda očekává naše oběti za jejich rozhodnutí. Jsme prý bohatá země pro jiné, ale příliš chudá pro vlastní občany.“ Těmi „jinými“ myslí samozřejmě uprchlíky před válkou z Ukrajiny, ale vzhledem k tomu, že křivost a zbabělost je typickou vlastností kolaborantů, tak to nepřekvapuje. On by se bojajal napsat něco přímo.

A co hákový kříž?

V době, kdy se písmeno Z nakreslené na ruských vozidlech stalo symbolem okupace Ukrajiny, kdy si ze Z udělali svůj symbol ruští neonacisté – putinovci, Tesař napsal: „Na Závěr dne jsem se doZvěděl nemilou Zprávu o ZákaZu používání písmene Z. Prý se podle Rakušanovo úřadu kontroly propagandy může jednat o podporu ruské invaZe. To tam snad už všichni podle jeho vZoru ujíždějí na bílém prášku? Pomůžeme jim? Pomůžeme, jsme hodní. Takže soudruZi: Písmena abecedy na technice Značí jednoduchou vojenskou identifikaci Začlenění ke skupině. Při jejich neskutečné hlouposti a honbě Za skoky do Zadku bychom se Za chvíli mohli dočkat ZákaZu většiny abecedy. Nějak se jim ty ZákaZy a cenZura až nebeZpečně Zalíbyly. Ještěže tahle nomenklatura začíná být tak absurdní, až se stává pouze směšným panoptikem hlouposti.“

Z se stalo symbolem Putinových válečných zločinů stejně jako hákový kříž symbolem Hitlerových válečných zločinů. Ale zákaz užívání hákáčů David Tesař zatím nekritizuje (či o tom jen nevím). Zato mne zaujala jeho myšlenka, kterou nakousl už Václav Klaus. Tesař napsal: „Dovoluji si vnímat Climatismus, Covidismus a nyní Ukrajinismus, jako spojité nádoby.“ Myslím, že má pravdu. Přesně v těchto třech problémech – klimatický rozvrat, pandemie covidu a ruský útok na Ukrajinu – jsou aktivní ruští agenti. Přesně na těchto tématech se pokouší ruská tajná služba v rámci hybridní války vedené proto Západu rozdělit společnost v západní Evropě a USA. A přesně na těchto tématech ruští švábi jako Tesař lžou, manipulují, rozeštvávají lidi a kumulují napětí ve společnosti. To však nejde v době války trpět – ohrožuje to celou společnost a přímo to nahrává Putinovi.

Takhle hezky to pan Tesař sype měsíc beze změn. Druhého dubna už ztrácí veškeré zábrany, a píše na plnou hubu: „Pochopí dnes ještě někdo slovo neutralita? Černobílé fašizující přemýšlení s sebou totiž nepřineslo nikdy nic dobrého.“ Neutralita ke zlu, jakým je Putinova útočná válka, neutralita k válečným zločinům ruských vojáků, neutralita k znásilňování žen a vraždění civilistů je zločin. Proto prosím orgány činné v trestním řízení, aby propagandistickým aktivitám Davida Tesaře věnovaly detailní pozornost.

Citace ze sociálních sítí zveřejňujeme bez úprav.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články