Antivaxer Tesař, soudruh Skála a vydavatel Hitlerových projevů Kamas. PROTIobčané přicházejí

Josef Skála (KSČM) (ČTK)

Josef Skála (KSČM) | FOTO: ČTK

Podivný agregát z obou dvou konců politického spektra z bývalých antivaxerů (po napadení Ukrajiny Putinovou armádou z ruských švábů), komunistů a vydavatelů nacistických tiskovin děsí. Jak to dopadne, když se soudruzi bojující za beztřídní společnost a popírači pandemie a účinnosti očkování intelektuálně smísí s vydavatelem myšlenek Adolfa Hitlera?

Server naprvnímmístě zve na demonstraci, která má proběhnout 3. září v Praze. Tak již dnes přemýšlím, kam ten den pojedu – protože v té Praze bydlím. A opravdu to nechci vidět.

(Týdeník FORUM)

Otočit Českou republiku na východ

Napjatě rozkliknu odkaz: „Česká republika na 1. místě! 03. 09. 2022 / 14:00 / Václavské náměstí. My, občané s různými názory, politici z „konkurenčních“ politických stran a hnutí i aktivisté z různých spolků a organizací jsme došli k názoru, že nadešel nejvyšší čas se SPOJIT a společně bojovat o budoucnost naší země! Co je cílem demonstrace? Vidíme, že není možné se vyhnout, ale chceme co nejrychleji zmírnit dopady problémům, do kterých nás současná vláda zatáhla, a především se soustředit na co nejrychlejší nápravu škod a otočení politického směru, viz Národní plán obnovy.“ Mají na mysli otočení směru naší země do Ruska.

Seznam doposud potvrzených řečníků

Na demonstraci budou podle toho webu k národu hovořit: Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová, advokátka, právnička roku 2019 (významná antivax právnička). Zuzana Majerová, Trikolóra, předsedkyně. Petra Rédová, kandidátka do senátu (antivax aktivistka, která odvysílala na facebooku desítky videí plných dezinformací, a říkala v některých z nich, že pracuje ve Velké Británii jako zdravotní sestra). Generál Hynek Blaško, SPD, europoslanec (Okamurův europoslanec.) JUDr. Jindřich Rajchl, PRO, předseda (významný antivax právník). David Tesař, Manifest.cz, předseda (významný antivax aktivista). Jakub Netík, aktivní občan (malíř pokojů v exekuci, významný antivax aktivista). PhDr. Josef Skála, CSc., ředitel Institutu české levice, kandidát na prezidenta (v letech 1970 až 1990 byl členem KSČ, od roku 1990 je členem KSČM; v letech 2009 až 2010 a opět 2016 až 2018 místopředseda KSČM. Neuspěl ve volbách do Poslanecké sněmovny PČR v roce 2006 a v roce 2010. Kandidoval za KSČM v Praze. Aktuálně.cz publikovalo jeho starý životopis: „Internacionální pomoc SSSR a ostatních socialistických zemí v srpnu 1968 jsem přivítal s nadšením a ulehčením. Sovětská vojska jsem uvítal 21. srpna na úsvitu na ruzyňském letišti.“)

Dále má řečnit David Formánek, otevrisvoumysl.cz (ezotericky-antivax orientovaný videokanál). A Pavel Kamas, aktivista, publicista, vydavatel časopisu Radix (v minulosti v češtině knižně vydal projevy Adolfa Hitlera).

Z programu svolavatelů

„Česká republika musí změnit status „Dočasné ochrany“ pro uprchlíky z Ukrajiny na status válečného uprchlíka. Status Dočasné ochrany umožňuje uprchlíkům z Ukrajiny požádat v klasickém řízení o trvalý pobyt a následně o občanství ČR a také uprchlíkům z Ukrajiny zajišťuje právo na slučování rodiny, tedy právo na přijetí celé rodiny do České republiky. Mentalita a národní zvyky a pohledy Čechů, Moravanů a Slezanů se od zvyků a pohledů Ukrajinců značně liší. Tyto odlišné životní přístupy i jazyková bariéra jsou nebezpečnými prvky pro klidné soužití obou národů na území České republiky. Česká republiky by měla usilovat o dosažení vojenské neutrality, nezapojování se do války. Pokud vypukne válka mezi Západem a Východem, Česká republika se nesmí stát místem bojiště. Integrita lidského těla musí být zachována, stejně tak jako dobrovolnost očkování, prevence a léčby. Tendry na dostavbu jaderných elektráren musí vyhrávat ty nejlepší firmy, nikoliv firmy z politicky spřátelených (se současnou vládou) zemí. Česká republika potřebuje zajistit přímé smlouvy s dodavateli plynu za nízké ceny – tedy především s Ruskou federací.“ Skutečnost, že se antivaxeři proměnili v ruské šváby, potvrzují oni sami hned několika body svých požadavků, a nakonec výslovně.

(Profimedia)

Strašlivá koalice

Masivní nástup populistických subjektů do české politiky je velkým problémem už od dob Věcí veřejných – Okamurova SPD s Babišovým ANO nebyly první. Jak tragicky pracovala vláda za premiérování stíhaného populisty, máme v čerstvé paměti. Jakékoliv asystémové a populistické strany představují ohrožení demokracie. Ale demonstrace, kde bude řečnit komunista Skála s vydavatelem nacistické literatury Kamasem a antivaxery, tak to tu ještě nebylo. Je to víc. Podobná hnědorudá koalice je v politice stejně alarmujícím příznakem jako v nemocnici rudá krev v hnědé stolici pacienta, která signalizuje rakovinu tlustého střeva.

Nepřeháním. Cituji čtyři roky starý text podepsaný Pavlem Kamasem, dodnes umístěný na serveru pana Kamase: „Rasa je vztahu k člověku antropologicko-biologicky vymezená skupina se specifickými příbuznými, respektive společnými tělesnými a duševními dědičnými znaky. Rasy vznikly z geograficky ohraničených rozmnožovacích linií. Jedna, obvykle však vícero příbuzných ras se na základě jazykové a kulturní shody sjednocují, čímž vytváří národ. Lidstvo se dělí na tři základní, tzv. „rasové velkoskupiny“ (Großrassen): europoidní (bílou), mongoloidní (žlutou) a negroidní (černou). Europoidní velkoskupinu  dále dělíme především na rasy: nordickou, fálskou, východoeuropoidní (baltskou), alpínskou, dinárskou a mediteránní (středomořskou).“

Ano – v roce 2022 v České republice ten člověk hlásá Hitlerovu rasovou teorii, ideologii, kterou byl „podložen“ holocaust. Teď bude vystupovat na demonstraci, která chce obrátit naši zemi na východ, k Rusku. Zároveň s ním hodlá na tom shromáždění vystoupit kovaný komunista Skála. Obě nejnebezpečnější zločinné a totalitní ideologie dvacátého století se mají sejít na jednom podiu. Už to samo je skandální.

Pokud se ovšem ještě navíc podíváme na některé projevy pana Tesaře, zjistíte, že jde o předního dezinformátora. 12. srpna sdílí na facebooku fotografii, na ní žena, MUDr. Karen Pumrová, a napsáno: „Slováci právě na RA3 oznámili, že C-19 je chřipka a CDC svými opatřeními potvrzuje naše předchozí slova.“ Pan David Tesař dopsal: „A už se to začíná obracet! Je otázkou proč? Ale to určitě brzy zjistíme. Panikdemici asi začnou hromadně omdlívat, protože se jim zhroutil svět a my můžeme slavit, protože se z nás dezinformátorů rázem stali ti, kdo celou dobu říkali pravdu.“

Výrok, že covid je chřipka, je naprostý nesmysl. Covid způsobuje virus druhu SARS-CoV-2, rodu koronavirus, čeledi Coronaviridae. Chřipku způsobují influenzaviry – viry chřipky A a B, rod influenzavirus, čeleď Ortomyxoviridae.

Je to stejný nesmysl jako výrok, že kočka je pes. Viry chřipky a covidu, stejně jako kočka a pes, jsou jiné čeledi. Dezinformačně-rudo-hnědý kočkopes, který chce 3. září prudit v Praze, je integrací těch nejtemnějších, nejiracionálnějších a nejnebezpečnějších trendů ve společnosti. A opravdu nezávidím policistům, kteří budou na té demonstraci sloužit. Jde o integraci většiny významných myšlenkových PROTIproudů. Nespojuje je cíl, idea, požadavek – spojuje je jen to, že jsou PROTI. A když se tato sešlost veleduchů myšlenkově zrekombinuje a vzájemně intelektuálně obohatí, může ta demonstrace PROTIobčanů skončit stejně vesele, jako když jejich americké protějšky – skalní fanoušci Donalda Trumpa – hospodařili v Kapitolu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články