Antivaxeři před podzimní vlnou přitvrzují. Vyhrožují ředitelům škol

Ilustrační foto (Pixabay.com)

Ilustrační foto | FOTO: Pixabay.com

Podzimní vlna nárůstu počtu nakažených covidem-19 je – z fyzikální podstaty – nevyhnutelná. Jak se lidé začnou díky chladnému počasí slézat v místnostech, a nikoli zahradních restauracích, dovolenkáři se vrátí zpět do kanceláří a jejich děti do škol, nelze jinak. Shodují se na tom všichni experti a otázkou je jen to, jak silná tato vlna bude. Já sám si začal boster – třetí dávku – a informace, kdy si ji mám dát píchnout i jako samoplátce, shánět už před měsícem. Už měsíc sílí ovšem i aktivita antivakcinačních věrozvěstů. Dosahuje dosud nevídané úrovně.

Antivakcinační hnutí je již strukturované. Na počátku jsou ideologové, pak masa participantů – pěšáků antivakcinační infoválky. Těch až třiceti procent populace, která se nechce očkovat, či o potřebnosti vakcinace není přesvědčena. A za nimi stojí, sdruženi v šiku s antivakcinačními ideology, antivakcinační sdružení s antivakcinačními právníky. A když podává právník žalobu, nemusí si na to platit právníka. Tento celek znamená nesmírně silnou a ohrožující vlivovou skupinu, která může zásadně ohrozit potlačení pandemie. Skupinu, která jedná zcela v souladu s Putinovou koncepcí k dosažení rozdělení společnosti a vnitřního rozpadu zemí ve svém „blízkém pohraničí“. Používá přitom obsahy, které usilovně šíří ruská propaganda – především na internetu.

Ideolog: Antonín Baudyš

Dle facebookového účtu: Vizionář, nadšenec, astrolog, čím dál svobodnější muž. Adept vnitřního života. Prokazatelně existuje.

Týdeník FORUM (FORUM 24)

Astrolog Baudyš dí: „mRNA vakcína podle jednoho ze svých spoluobjevitelů doktora Roberta Maloneho není vůbec určená k podávání lidem. Tvrdí, že mRNA vakcína snižuje imunitu člověka o patnáct procent. Druhá mRNA vakcína sníží o dokromady 35 procent. Co udělá třetí? Čtvrtá? Sean Brucks (přepis jména nejistý, pozn. aut.) varuje, že člověka, který přijal více mRNA vakcín, potom mohou zabít běžné problémy, které jiný člověk snadno ustojí. Jak je to doopravdy, nevím. Nejsem lékař ani vědec, jsem založením publicista. Mohu se mýlit, ale také mohu mít pravdu.“ A pak už jede rabíny. Kdo jinej by taky za tím očkováním a covidem mohl  stát, neasi?

Kdyby pan astrolog uměl číst (či spíše měl zájem číst) a použil google s heslem „Dr. Robert Malone  mRNA“, tak jako první by mu vyskočil článek v The Atlantic „Vědec zabývající se vakcinami šíří dezinformace o vakcíně.“ Článek je anglicky, a nevím, jestli mohou astrologové doma mít zavedený Google Translator. Vyzařuje totiž pikoidní tachyony, které invaginují rektální nanočástice dementiony, jejichž spin je 3,14. A ty díky spinu rovnému pí depilují pozitivní bioenergii vyzařující z astrologů. Připomínám, že jsme na poli alternativní kvantové fyziky.

Čtvrtý vyhledaný odkaz však je v češtině. Server Manipulátoři.cz – článek se jmenuje Robert Malone není vynálezcem mRNA vakcíny.

Bohužel tak astrolog Antonín Baudyš neučinil, ale svůj nebezpečný blábol o nebezpečnosti mRNA vakcíny jménem dr. Maloneho zaštítil. Druhého jmenovaného vědce, ať jsem dával všechny možné varianty psané podoby jména vysloveného panem Baudyšem, jsem nenašel. Ale je zcela symptomatické, že po té zásadní, alarmující a poplašné zprávě pan astrolog ujistí diváky, že možná plácá nesmysly, aby za tu vyfabulovanou antivakcinační propagandu nenesl zodpovědnost.

FORUM 24 (archiv)

Poté astrolog Baudyš žvaní, že tři z tisíce nakažených lidí umírají, u očkování jsou to dva očkovaní z tisíce. „Celkový počet úmrtí v ČR, která byla nahlášena jako důsledek podezření na nežádoucí účinek vakcín proti covid-19 a odeslána do databáze EudraVigilance – 103,“ říká SUKL.

„Celkem bylo podáno 11 303 965 dávek,“ píše server ockovani.opendatalab.cz.

Astrolog Baudyš pokračuje už zcela otevřeně: „Obracím se na vás, kdo jste byli očkováni: Prosím na kolenou! Nechoďte do třetí vakcíny. Přeju si, abyste tu byli dlouho. Bojím se o vás. Nesnižujte obranyschopnost svého těla. Vaše tělo je dostatečně silné a moudré, a poradí si prakticky se vším. Antonín Baudyš.“ Nelže. Těla si poradí. Třeba těla čtyř a půl milionu lidí si s covidem-19 poradila smrtí.

Astrolog nebezpečně lže a šíří zcela nepravdivé zprávy, které nevzdělané, staré či málo kognitivně vybavené osoby mohou opravdu vyděsit. A lid – vždyť to říká slavný astrolog – VĚŘÍ! Vždyť po konzultaci s vyššími silami astrologové mají VYŠŠÍ POZNÁNÍ a znají PRAVDU, kterou moc ZAKAZUJE!

Následovník: Evka Pařízková

Studovala dle facebookového účtu na Univerzitě Pardubice, žije v Pardubicích, odkud pochází, a je nezadaná. To však v době facebooku neznamená, že skutečně existuje. Vybral jsem ji namátkou mezi řadou „občanských antivaxerů“, na které mne upozorňují čtenáři.

„Jsou obvykle jen dvě fungující metody, kterými lze významnou část společnosti přimět k poslušnosti: strach a naděje. A tak navzdory všem důkazům o opaku nadále ze všech tlampačů ječí o „pandemii“ a jediné spáse před ní masovou vakcinací, ačkoli podle zákonem stanovených počtů u nás nemáme (a za celou dobu jsme neměli) ani místní epidemii. A přesto dvakrát na celé měsíce prakticky zastavili hospodářský život, nutili všechny včetně dětí nosit „náhubky“ a teď vydávají „segregační pasy“ pro očkované (navzdory tomu, že jim to soudy opakovaně zakázaly). A mírná většina na to nakonec přistoupila. Důvody různé, protože „přestřelené“ šíření strachu fungovalo jen zpočátku. To když ještě nebylo jasné, ze které laboratorní „jeskyně“ (slovy statečné doktorky Pekové) uměle vyrobený virus „vylétl“ a jaké bude mít účinky.“

()

Paní se chytla na nějakém popularizačním materiálu, kde je pravděpodobně uvedena hranice, kdy lze považovat za epidemii či pandemii chřipkovou vlnu. Zaznamenal jsem to u antivaxerů několikrát, nechápou souvislosti, nemají medicínské vzdělání a nebývají kognitivně nadstandardně vybavení. Takže samozřejmě nemají náhled na vlastní kompetence, a myslí si, že podle náhodně přečteného zdroje o nějaké epidemii, jehož váhu, souvislosti ani obsah příliš nechápou, můžou polemizovat s epidemiology z Univerzity Karlovy. Pozoruhodné je, že nedokážou ke svým postojům přičíst těch nejméně třicet tisíc, ale spíše čtyřicet tisíc mrtvých po nákaze covidem-19 v ČR, ani (právě v moment, kdy píšu tento text) 4 474 263 mrtvých lidí, co od začátku pandemie covid-19 na planetě po nákaze umřeli. Známé slovo „příčetnost“ je odvozeno od „přičítání zkušenosti“. Antivaxeři to nedělají.

„Kdo chce, ať se nechá očkovat, ale nenuťte k tomu ty ostatní. Nevytvářejte dvě kategorie občanů – a to nejen dospělých, ale dokonce i dětí (kterým už vůbec nic nehrozí a segregace neočkovaných, netestovaných a „nerouškovaných“ ve školách je čistou zvůlí totalitního režimu, který jejich „ocejchováním“ ve skutečnosti chce trestat jejich vzdorné rodiče a dosáhnout i jejich „zlomení“).“

Máme právo vás ohrožovat, to je hlavní požadavek antivaxerů. Odmítají připustit, že jedinec, který se mohl naočkovat, a neudělal to, bezohledně ohrožuje okolí. Lidi. Jak očkované (i mírný průběh nemoci po průlomové nákaze je nepříjemnost a zdravotní komplikace), tak ty, kteří se očkovat nemohli proto, že jsou nemocní. Třeba onkologičtí pacienti, pacienti s poruchou imunity. Právo antivaxerů pěstovat si svůj iracionální vrtůšek je výše než právo okolí nebýt nakažen smrtícím virem.

„Režim vede celou záležitost stále zřetelněji ke konfrontaci, která může skončit katastrofou. U nás se to zatím děje jen „okrajově“ či méně nápadně, protože za pár týdnů jsou volby a vláda ani „parlamentní opozice“ (kromě té bez uvozovek jako je Okamura, Trikolóra či Volný blok) nechce zvednout u poloviny veřejnosti emoci spravedlivého rozhořčení, jež by mohlo s předpokládaně zmanipulovaným výsledkem voleb ještě nečekaně na poslední chvíli zamíchat. O volby jim jde. O možnost svobodné volby ale nikoli. Šířící se demonstrace v zemích, jejichž vlády již přistoupily k další fázi nucené vakcinace – a jen a pouze o tu a její důsledky globalistům jde. Celým profesním skupinám již očkování nařídily jako povinné. Kdo se nepodřídí, zaměstnání ztratí a jiné nedostane (jak již v praxi dávají najevo globalistické koncerny).

Politická propaganda, která je (možná primárním) cílem řady antivaxerů, je hezky zabalená, aby nekřičela, a kognitivně nevybavený čtenář ji jako propagandu vůbec neidentifikoval. Sdělení je však jasné – od Flákance přes Klausovi k Okamurovi.

„Vědí, že je jen otázkou času, kdy se masy probudí, a uvědomí si, že je to vakcína, nikoli nemoc, která má vést ke snížení světové populace. Dokud ten den nenastane, budou mocenská centra tlačit stále agresivněji, aby se každému injekčně podávala „matrice“ biologické zbraně s názvem „vakcína“. To je podstatou globálního plánu depopulace pomocí vakcín. Fáze 4: Kriminalizujte odpůrce vakcín přijetím závazných zákonů o očkování. Fáze 5: Medicína pod zbraní: zahájení činnosti „očkovacích jednotek“ k násilnému očkování lidí i proti jejich vůli. Nyní jsme ve fázi 3, blížíme se k fázi 4.“

Ilustrační foto. (Pixabay/KELLEPICS)

Když tohle začne vykládat psychiatrovi nový klient, jsou nasazena psychofarmaka, a za pár dní jsou paranoidní bludy pryč. Když bludy začne vykládat, sdílet a věřit jim až třicet procent populace (jak vyplývá ze sociologických dat), může být za pár dní po volbách pryč demokracie. Paní šíří naprosté fantazie, které si vymyslela, a smyšlenky jsou až dětinské. Odchyt neočkovaných disidentů (buď do sítí, nebo veterinární uspávací puškou) ozbrojenými vakcinačními jednotkami je dobrý obraz do sci-fi komedie. Je-li v průběhu epidemie veřejně v médiích vydáván za pravděpodobný scénář budoucnosti, mělo by to být dle mého soudu jednoznačně trestné.

Paní Pařízková končí: „Významná část světové populace se vesele řítí k sebezničení. Ať již to bude pomocí vakcinace, nebo všeho, co z ní vychází a bude následovat (především úplná ztráta občanských svobod), test proběhl: Minimálně polovina lidí je připravena „loajálně“ pracovat na sebezničení – a neklást si při tom žádné otázky. Ale je tu i ta druhá polovina. Především se musí soustředit na přípravu na globální kolaps, který dost možná bude následovat. Není vyloučeno, že přežít očkování bude jen tou menší z nadcházejících výzev. Pokud za nějaký čas začne globální vlna úmrtí, budou „zbývající“ muset dokázat přežít i hospodářský kolaps, nedostatek potravin, místní války, jaderné „nehody“ a vše ostatní způsobené globálním programem vylidňování. Měli bychom na to myslet již nyní. Je pět minut po dvanácté.“

Ano – je pět minut po dvanácté na to, aby se začala po lidech, kteří tyhle nebezpečné lži veřejně šíří, vyžadovat právní zodpovědnost. V realitě je to však jinak – právními kroky vyhrožují antivaxeři. Ředitelům škol, kteří chtějí dodržovat epidemickou hygienu nařízenou vládou i rozumem.

Silová složka: Zdravé fórum

Na svém webu píše: „Občanská platforma pro obnovení normálního života. Spolupracují s námi a podporují nás MUDr. Soňa Peková, PhD., MUDr. Lukáš Pollert,  MUDr. Jan Hnízdil, Mgr. Igor Chaun.“ Na webu najdeme mezi podpůrci Zdravého fóra řadu dalších významných osobností alternativní české virologie, imunologie, epidemiologie a evoluční biologie. Jediné, co mne trochu znepokojuje, je nepřítomnost herce Jaroslava Duška. Jistě by zahrál koronavira fantasticky! Na facebooku Zdravé fórum píše: „Právě jsme rozeslali 8000 ředitelům a provozovatelům ZŠ a SŠ tento dopis – Návod pro ředitele, zřizovatele i rodiče. Prosíme, šiřte dále a klidně rozesílejte sami!“

„Vážení, zasíláme Vám právní vyjádření ohledně opatření MZ, které se týká škol a jejich fungování od září. (MZDR 14600/2021-19/MIN/KAN). Toto opatření je v řadě svých formulací v rozporu s Úmluvou o právech dítěte a v rozporu s Listinou základních práv a svobod jako součásti ústavního pořádku České republiky, a jako celek bylo vydáno na základě jasného zneužití dvou zákonů – zákona o ochraně veřejného zdraví a zákona k ochraně obyvatelstva a prevenci nebezpečí vzniku a šíření onemocnění covid-19. Prosíme Vás jako ředitele a provozovatele škol.

Trestní zákoník

  • 353: Nebezpečné vyhrožování: „ Kdo jinému vyhrožuje těžkou újmou takovým způsobem, že to může vzbudit důvodnou obavu, bude potrestán odnětím svobody až na tři léta nebo zákazem činnosti, spáchá-li čin jako člen organizované skupiny, nebo na zdravotnickém pracovníkovi při výkonu zdravotnického zaměstnání nebo povolání směřujícího k záchraně života nebo ochraně zdraví nebo na jiném, který plnil svoji obdobnou povinnost při ochraně života, zdraví nebo majetku vyplývající z jeho zaměstnání, povolání, postavení nebo funkce nebo uloženou mu podle zákona.“
  • 357 Šíření poplašné zprávy: Kdo úmyslně způsobí nebezpečí vážného znepokojení alespoň části obyvatelstva nějakého místa tím, že rozšiřuje poplašnou zprávu, která je nepravdivá, sdělí hromadnému informačnímu prostředku, spáchá-li čin opětovně, bude potrestán odnětím svobody na jeden rok až pět let.

Nejsem právník, ale…

Na posouzení toho, zda Zdravé fórum naplnilo svým dopisem školám trestný čin nebezpečného vyhrožování a zda ideologové a účastníci antivax hnutí svým lhaním a fantazírováním na internetu naplňují trestný čin šíření poplašné zprávy, zde nemáme novináře, nýbrž státní zastupitelství a soudy. Měly by se nad činností antivaxerů zamyslet.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]