Antivaxeři v Rakousku uštvali lékařku. Spáchala sebevraždu

Lisa-Maria Kellermayrová (AdobeStock)

Lisa-Maria Kellermayrová | FOTO: AdobeStock

Rakouská lékařka Lisa-Maria Kellermayrová byla nalezena mrtvá ve své ordinaci. Spáchala sebevraždu. Jak upozorňují rakouská média, stalo se tak poté, co byla dlouhodobě terčem útoků bojovníků proti očkování vakcínou na covid-19. Kellermayrová se mj. často objevovala v médiích, kde očkování obhajovala a vysvětlovala.

Šestatřicetiletá lékařka po sobě zanechala dopis na rozloučenou. Hon na ni začali antivaxeři v listopadu 2021, kdy na twitteru odsoudila jejich demonstraci a označila je za konspirátory. Tím začala smršť nenávistných útoků a výhrůžek smrtí.

(Týdeník FORUM)

Kellermayrová svůj problém nahlásila policii, ta ovšem pouze začala jednou denně projíždět kolem jejího domu. Ona sama pak v následujících měsících utratila více než 100 tisíc eur, tedy asi 2,5 milionu korun, za soukromou ochranku.

Později se hrozby přesunuly z internetu i do reality. Kellermayrovou v ordinaci navštěvovali údajní pacienti, kteří si ji fotili, u některých z nich byly nalezeny nože. Lékařka byla v červnu letošního roku nucena zavřít svoji praxi u jezera Attersee.

Ve třech dopisech na rozloučenou Kellermayrová obvinila jak lékařskou veřejnost, tak policii z toho, že jí nikdo nepomohl. Poděkovala naopak jednomu ze svých zaměstnanců. „Už nemůžu,“ stojí v dopise.

K šokujícímu případu se vyjádřil také rakouský prezident Alexander Van Der Bellen. Uvedl, že „nesnášenlivost a nenávist nemají v našem Rakousku místo“.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články