Antivaxerům zhasli. Nejhlasitější protiočkovací výtržníky začala stíhat policie

Demonstrace proti pandemickému zákonu (Zbyněk Pecák / se svolením autora)

Demonstrace proti pandemickému zákonu | FOTO: Zbyněk Pecák / se svolením autora

Pokud je demokracie slabá, brzy ji vystřídá totalita. A před totalitou vlna násilí a nepokojů. Jak je k tomu v dnešní době blízko, ukázal tragický útok na americký Kongres, při němž přišlo o život několik lidí včetně policistů, kteří budovu před násilníky chránili. Po celou dobu epidemie se nejrůznější protirouškoví, protilockdownoví a antivakcinační aktivisté dopouštějí výtržností, obtěžují, šíří lži a hoaxy, a při demonstracích opakovaně antivaxeři napadali policisty. Zdá se, že státu konečně došla s jejich řáděním trpělivost.

Dne 28. ledna se na twitteru Policie ČR objevila zpráva: „Kriminalisté zahájili trestní stíhání konkrétních osob, které dezinformují společnost nebo pronásledují známého lékaře. Jedná se o dlouhodobé pronásledování, které vedlo, mimo jiné, i k omezování jeho běžného způsobu života. Motivem tohoto jednání byl finanční zisk. 2/2 Druhý případ se týká šíření dezinformací v podobě poplašných zpráv, např. o úmrtí seniorů po podání vakcín v jednom z domovů seniorů či zřízení koncentračních táborů pro lidi, kteří se nepodvolí vládním opatřením.“

Týdeník FORUM (FORUM 24)

Devátého února pak přišel tweet: „Policisté obvinili 2 osoby z podpory a propagace terorismu. Podle závěrů kriminalistů NCOZ měly podněcovat k násilným akcím směřovaných proti členům vlády a obou komor Parlamentu České republiky.“

Už nebudou lékařům chodit vyhrožovat…

Na tweet navazuje článek na serveru české policie: „Obvinění 2 osob z podpory a propagace terorismu. Policisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) v tomto týdnu zadrželi dvě osoby, které byly následně ve dvou samostatných řízeních obviněny ze zločinu „podpora a propagace terorismu“ dle ust. § 312e odst. 1,4 písm. a) trestního zákoníku. Trestní stíhání je vedeno v souvislosti se zveřejňováním videí (živých vysílání) na sociálních sítích, v nichž měly osoby podněcovat ke spáchání teroristického trestného činu v podobě výzev k násilným akcím směřovaných proti členům vlády České republiky a obou komor Parlamentu České republiky. Obviněné osoby se dlouhodobě veřejně prezentují jako odpůrci vládních opatření přijatých v souvislosti s pandemií Covid-19. Na základě právní kvalifikace obviněným hrozí tresty odnětí svobody od 5 do 15 let. Osoby jsou stíhány na svobodě. V jedné věci vykonává dozor Vrchní státní zastupitelství v Praze a ve druhé věci vykonává dozor Vrchní státní zastupitelství v Olomouci. Plukovník Mgr. Jaroslav Ibehej, tiskový mluvčí NCOZ.“

Web iDnes pak celou událost komentuje: „U Patrika Tušla, který je stíhán za nebezpečné pronásledování Kubka, kriminalisté rozšířili obvinění také o trestný čin výtržnictví. Pro trestný čin výtržnictví kriminalisté stíhají vedle devětadvacetiletého Patrika Tušla ještě další dva muže. „Jednalo se o případ, kdy podezřelí ve spolupachatelství hrubě uráželi a dehonestovali dalšího poškozeného v místě jeho bydliště. Toto jednání si dokumentovali a následně šířili po sociální síti,“ uvedl policejní mluvčí Jan Daněk.“

Johana Hovorková, Milan Tesař, Veronika Kučíková, Dan Hrubý a Jaroslav Bican z nové redakce Týdeníku FORUM (Roman Black Černý a Michal Hošek)

Ok tak kolik nabídnete?

S panem Tušlem jsem absolvoval několikatýdenní konverzaci, a dokonce jsem psal prezidentovi České lékařské komory, ať hrozbu od Tušla a jeho kumpánů ani v nejmenším nepodceňuje. Patrik Tušl patří, jak mi přesvědčivě odprezentoval, mezi lidi, kteří jdou přesně tak daleko, kam jim to okolí dovolí. Dosud panující tolerance úřadů k bojůvkám antivaxerů, kteří chodili obtěžovat lékaře činné při zvládání pandemie domů, vyhrožovali jim, nadávali a skandalizovali je před celým národem, je přivedla k přesvědčení, že jsou nedotknutelní a projde jim všechno. Konkrétně Tušlovi jsem před nějakou dobou Messengerem nabídl rozhovor do Fóra. Po nějakém plácání přišla otázka: Ok tak kolik nabídnete?“ Chudák pan Tušl si myslel, že si svým obtěžováním lékařů doslova vy**zeroval takový věhlas, že mu za jeho slinty budou novináři platit. Nečinnost úřadů jej dovedla k přesvědčení, že je něco jako Elvis Tušl – a když narazil, byla jeho agresivita až překvapující. Dotazu, kolik tomu výtržníkovi nabídnu za rozhovor, jsem se samozřejmě vysmál. A pan Tušl to nesl tak těžce, že mi ještě dlouhou dobu psával. The best of Tušl:

  • Tvoje rodiče jsou prej sourozenci jo
  • Je vidět že vaše rodiče jsou sourozenci. Vy za to vlastně nemůžete že jste lehce dementní, vy by jste potřeboval spíše pomoct než aby na vás byl člověk naštvaný.
  • Kdyby jste chtěl mám známou psycholožku ta by vám mohla pomoci s vaším problémem. Každopádně bych se s vámi rád nějak dohodl aby jste napravil článek který jste o mne napsal ve kterém šíříte lži a vaše bludy, nerad bych kvůli vám běhal po soudech. Tak to promyslete. Hezký den a místo té marihuany si vemte léky které by jste měl brát.
  • Vy jste vážně nemocný. Je mi vás upřímně líto.
  • Pane Doležal nepřemýšlíte o tom že by jste podstoupil léčbu aby jste měl aspoň nějakou šanci přestat brát ty drogy? Kdyby jste nebral drogy , tak by jste určitě nepsal veřejně bludy které máte.
  • Myslím že by jste měl urychleně vyhledat lékařskou pomoc. Začínáte být nebezpečný sám sobě.
  • Myslím že léčba by pro vás bylo to nejlepší. Hezký zbytek dne
  • Tak uvidíme co řekne soudce na ty vaše bludy které šíříte o cizích lidech.

Tohle slinění (v původním znění s chybami) trvalo přesně do momentu, než jsem pana Tušla – opět přes Messenger – ve vší vážnosti vyzval, ať zanechá stalkingu mé osoby, nebo na něj podám trestní oznámení. Pak zavřel zobák. Ale už po čtrnácti dnech zase žebronil:  „Dobrý den pane Doležale. Uděláme ten rozhovor? Jakou formou by jste si to představoval?“

Ano – takto se chová eticky defektní jedinec. A takoví – jak jsme viděli v USA – když vytvoří dav, jdou do útoku přes mrtvoly.  Výtržnosti všech těch různých Tušlů před byty lékařů jsem sledoval s velkou úzkostí. Stačila totiž jedna hloupá náhoda – když by taková rozjetá partička antivakcinačních tušlů náhodou třeba pana doktora Kubka zastihla samotného na ulici – a mohli doktora Kubka i zabít. Tito lidé – když vytvoří dav, tlupu – jsou agresivní a nebezpeční, přímou fyzickou agresi jsme viděli na řadě antivax demonstrací.

Když si pozorně přečtete Tušlovy písánky, kterými mne oblažoval, není třeba jej více představovat. Takoví lidé rozumí jedinému argumentu – síle. Takže srdečně děkuji policii, že konečně začala proti terorizování lékařů něco rázného dělat, a doufám, že před soudem skončí všichni, kdo v průběhu epidemie vyzývali k násilí či obtěžovali a šikanovali lékaře. Ty, kteří jsou v době epidemie naprosto klíčovými a nezastupitelnými osobami. Hněv ječícího davu se však obrátil proti nim, dva roky byli terčem pomluv, výhrůžek a sprostých lží, a teď´ konečně přichází vrchní číšník, aby to pánům násilníkům spočítal. Prosím – i se spropitným!

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články