Aquaman Jason Momoa splnil sen vážně nemocnému chlapci

Jason Momoa  (flickr.com/Gage Skidmore)

Jason Momoa | FOTO: flickr.com/Gage Skidmore

Sedmiletý Danny Sheehan již tři roky bojuje s agresivní formou rakoviny mozku. Přesto se stále snaží najít momenty, které ho dělají šťastným. Jak informuje deník New York Post, když filmový představitel Aquamana Jason Momoa viděl, jak chlapec jásá nad figurkou oblíbeného superhrdiny, dostal nápad. Pomocí internetu Dannymu zavolal.

Video, na němž malý kluk nadšeně jásá, když dostane hračku s podobou Aquamana, obletělo celý svět. Pochopitelně se dostalo i k herci, který se již ve dvou filmech představil jako superhrdina s trojzubcem. Momoa neváhal a rozhodl se nemocného Dannyho oslovit.

(Zdroj: IG @prideofgypsies)

Protože mu však jen vzkaz přišel málo, zavolal chlapci pomocí aplikace Facetime. „Chtěl bych poděkovat komunitě, přátelům a rodině za to, že mě oslovili a ukázali mi tohoto chlapce, který prochází chemoterapií a má rakovinu. Chci s ním strávit trochu času při rozhovoru,“ napsal Momoa na instagram.

Své slovo jedenačtyřicetiletý herec skutečně dodržel. S překvapeným Dannym hovořil jako se starým kamarádem. „Slyšel jsem o tobě od všech mých přátel,“ řekl Momoa. „Chtěl jsem ti zavolat, pozdravit tě a podívat se, jak se máš,“ dodal.

(Zdroj: IG @prideofgypsies)

Sedmiletý kluk s pineoblastomem zpočátku nemohl uvěřit, že opravdu hovoří se svým idolem. Když mu ovšem Jason slíbil, že mu daruje jeden ze svých trojzubců a pozve ho na natáčení Aquamana 2, byl radostí bez sebe. Dannyho matka telefonát havajského rodáka označila za kouzelný a neuvěřitelný.

Pineoblastom, kterým Danny trpí, je velmi vzácný nádor na mozku, který se vyvíjí v epifýze. Ta se nachází hluboko v mozku a její hlavní funkcí je uvolňování melatoninu, hormonu, který řídí spánek. Pineoblastom je nejčastější u dětí a dospívajících. Je raritou a tvoří méně než 1 % dětských nádorů na mozku.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]