Desítky tisíc lidí se před týdnem sešly na Staroměstském náměstí. Demonstrovali za nezávislou justici, tedy proti Benešové, Babišovi a Zemanovi. Dnes se jich má sejít opět více. Kromě Staromáku přibylo dalších 126 míst po celé zemi. Všude budou lidé demonstrovat proti tomu, jak se uvedená trojice snaží rozkládat právní systém České republiky jen kvůli tomu, aby premiér a jeho rodina nešli do vězení za dotační podvod, který podle policie spáchali.

Ti, proti kterým jsou demonstrace namířeny, se zatím zmohli jen na mimořádně nešťastnou reakci, pro ně však naprosto typickou. Demonstrace zesměšňují, obyvatele urážejí a nehodlají ve svém skandálním chování nijak ustupovat.

Dokud se Babiš, Zeman a Benešová budou chovat jako neohrožení papaláši a ne jako zvolení zástupci lidí, demonstrace budou pokračovat a budou sílit. Už teď organizátoři slibují, že za týden zaplní Václavák. A podle dosavadního vývoje mají pravdu.

Lidem už totiž došla trpělivost. Stále bylo mnoho těch, kteří Babiše omlouvali a věřili mu. Ale vyměnit ministra spravedlnosti den po tom, kdy státní zástupci dostanou na stůl trestní kauzu premiéra, to už je skutečně moc.

Kdyby měli sociální demokraté svědomí, už by z vlády dávno odešli a nechali by v tom Babiše a Zemana plácat. Oni ale pomáhají Babiše a vše, co dělá, legitimizovat. Za této situace už není jiná možnost než demonstrace. Znovu a znovu.

 

 

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora