Arogance tzv. mluvčího Ovčáčka: Prezident má dovolenou, použijte Jindráka

ČTK

Mluvčí Jiří Ovčáček a prezident Miloš Zeman | FOTO: ČTK

Zdá se, že momentální prezident Miloš Zeman nějak nemá slov. Aspoň ne pro občany, aby řekl, co si myslí o řádění Lukašenkovy junty v Bělorusku, o megapodvodu při komedii nazývané oficiálně volby, masovém zatýkání a mlácení tamních občanů. Jak nám sdělil (ne)mluvčí Jiří Ovčáček, Zeman prostě mluvit nebude a nebude.

Na svém twitteru Ovčáček hýří nesmysly, nadávkami, momentkami s prezidentem dopraveným k vodě a žehnáním, ale vyjádřit se k brutálnímu porušování lidských práv v zemi vzdálené několik hodin jízdy autem, to ne.

Není schopen odpovědět ani na přímý dotaz, ani na opakovaný. Deník N (11. 8.) píše: „Jeho mluvčí Jiří Ovčáček Deníku N na dotaz, jak prezident hodnotí průběh a výsledek voleb, zda ho považuje za demokratický, jak se dívá na policejní zásah proti demonstrantům i to, že stovky lidí nemohly odvolit, odpověděl: ‚Pan prezident má dovolenou. Využijte reakci pana ředitele Jindráka.‘ Šéf zahraničního odboru Pražského hradu Rudolf Jindrák na Twitteru podotkl, že události v Bělorusku je potřeba prošetřit. Na doplňující dotaz, zda se prezident nedomnívá, že tato záležitost stojí za jeho reakci navzdory volnu, Ovčáček pouze zopakoval: ‚Pan prezident má dovolenou.‘“

Jindrák ovšem zatím jen na Twitteru pípl, že by se všechno mělo vyšetřit. Jsou z toho na Hradě nějací bezradní. Takových poradců, a teď nemají slov. To už dřív dostaneme názor z toho jelena v Lánské oboře.

Možná je Ing. Zeman jen bezradný, protože ještě nepřišly žádné jasné signály z Moskvy. V tom vztahu Lukašenka s Putinem se snad nevyzná ani Martin Nejedlý, a ten se jinak jistě vyzná ve všem možném.

Takže i na Ovčáčkově twitteru straší jen na věčné časy připnutý tweet: „Poselství mého srdce je přesun ambasády z Tel Avivu do Jeruzaléma.“ Pak sdílené příspěvky: 

„Zdravotní stav emeritního papeže Benedikta XVI. se zlepšil.“

Dnes si připomínáme 78. výročí úmrtí karmelitánky židovského původu sv. Terezie Benedikty od Kříže neboli Edity Steinové, patronky Evropy.“

„Pan prezident: ‚Vypravil jsem se dnes k turistickému prameni řeky Oslavy. Po nedávném poničení vandaly byl starostou Nového Veselí Zdeňkem Křivánkem a jeho kolegy krásně opraven.‘“

Tragická událost v Bohumíně mne mnoho zasáhla. Myslím ve svém srdci na oběti a pozůstalé.“

„Léto, dovolená, Vysočina.“

Tak to jsme se toho dozvěděli.

Pokud prezident není schopen během dovolené vyplodit ani jednu větu, dokonce ani někomu říct, aby ji vytvořil za něj, nemá ve funkci co dělat. Jeho dovolenkový pobyt v Lánech se ostatně protahuje na měsíce a měsíce, takže je úplně jedno, jaké období roku se u něj vyhlašuje za volno. Je smutné, že už pozbyl i poslední schopnosti, co by měl mít, totiž činnost aspoň trochu úspěšně simulovat.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner