Asi je to jedno, ale proč má prezident pravou ruku nějak modrou?

Twitter J. Ovčáčka

Na fotky s člunem prostor je, na vyjádření k Bělorusku ne. Tak komunikuje Miloš Zeman a jeho tým. | FOTO: Twitter J. Ovčáčka

Protože se toho tolik neděje, tedy kromě celkového úpadku země, přichází vítané letní osvěžení. Prezident Miloš Zeman provedl za asistence všech příslušných složek tradiční plavbu na nafukovacím člunu. Fotodokumentace zveřejněná občasným mluvčím Jiřím Ovčáčkem budí nejen obvyklé, ale i nové otázky.

Ovčáček nás potěšil nejen záběry hrdinské plavby, ale také fotografií podpůrného týmu. Lid už komentoval, co si asi nebozí mladí muži na fotografii nejspíš myslí. Možná trénují bleskové akce, střelbu, oči mají jako kočka a uši jako netopýr své radary, mohli by dělat kaskadérský kompars v nějakém akčním filmu, a teď tohle. Nafukovací člun dovlečený s živým nákladem na hladinu a pak zase vyvlečený na břeh. Tak tímhle dojem na své manželky a přítelkyně nebozí profesionálové asi neudělají. Možná mají za sebou nějaké jiné činy, které by šlo označit za heroické, ty jsou ale zřejmě zahaleny milosrdným závojem státního tajemství nebo něčeho podobného.

FORUM 24

Protože nám Ovčáček nesdělil, zda jsou fotografie vůbec letošní, zatím to předpokládejme. Ale to nevadí. Šťouraly, co jim není nic dobré, zaujal detail. Na fotografii jsou detaily vůbec někdy to nejzajímavější. Proč má prezident pravou ruku tak modrou? Je to nahodilý stín, tetování, zvláštnost pigmentu, nebo následek nějakých lékařských procedur? Nevíme, protože o čase volna, což je v případě Miloše Zemana naprostá většina jeho času tráveného především v Lánech, nevíme nic. A my nesmíme ani naznačovat. Proto bychom byli rádi, kdyby nám někdo řekl, jak se panu prezidentovi daří, aby nám tady nevznikaly nějaké senzacechtivé spekulace liberálně-demoblokových médií a všelijakých živlů, ztroskotanců a samozvanců.

Protože jinak je nám dopřán pohled na hlavu státu jen ze strany levé, prosíme tedy příště též o fota ze strany pravé. Ovčáček může člun obeplout vlastními silami nebo pomocí nějakého přístroje a vše dokumentovat.

Bystřejší jedinec by věděl, že by stačilo počkat, až se bude strkat člun druhým směrem, ale nechceme napovídat. Takových poradců všude kolem, co my laici. Čínský poradce už zmizel, ale pánové Mynář a Nejedlý by si s tím mohli vědět rady.

Takže příště. Pokud bude nějaké příště. Tím myslíme, že počasí bývá nejisté.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner