Ať Mf DNES nepředstírá, že jsem jim dala rozhovor, žádá herečka Kristýna Frejová

Pavel Hofman

Kristýna Frejová | FOTO: Pavel Hofman

S rafinovanou manipulací přišel stranický deník ANO, Mf DNES. Čím víc umělců a dalších známých osobností dává ruce pryč od médií z Babišova holdingu, s o to větší vynalézavostí se pokoušejí před čtenáři předstírat, že se s nimi i tyto osobnosti baví.

Nejnověji zašli na tiskovou konferenci pražského Divadla Ungelt a z informací, které tam celkem legitimně odposlouchali, vydali článek v podobě převyprávěného rozhovoru. Frejová, která žádné rozhovory médiím Agrofertu už dva roky zásadně neposkytuje, se tím logicky cítí být poškozená. Redakci Forum24 proto zaslala následující vyjádření:

S Mafrou a všemi médii napojenými na Jaromíra Soukupa jsem přestala spolupracovat před dvěma lety, protože jsou k smíchu.

O média se zajímám od základní školy a troufám si tvrdit, že o našich vydavatelských domech a jejich majitelích mám poměrně slušný přehled. To, komu poskytnu rozhovor, tedy poslední dva roky velmi pečlivě zvažuji a moje první otázka vždycky zní: Kdo vás platí?

fb Kristýny Frejové

Herečka Kristýna Frejová se důrazně ohrazuje proti tomu, aby Babišova média publikovala její rozhovory, které jim neposkytla.

Poslední dobou se ovšem stává, a nejen mně, že Mf, kterou ti důslednější z nás “odstavili”, koupí od nějaké agentury přepis rozhovoru a vydá ho způsobem, který budí dojem, že ho snad má  přímo od vás. Stejně tak TV Barrandov recykluje a znovu vysílá x let staré rozhovory a pořady, aby budila dojem, že ji akceptují lidé, kteří jinak ve společnosti vystupují důsledně proti jejich majitelům. Všechny agentury, bohužel, uhlídat nemůžeme, to bychom nic jiného nedělali.

Já nikdy nelpěla na nějaké popularitě ani nechci zveličovat svou důležitost, kterou považuju za minimální, jde mi jenom o to, že pro některé poddané Holdingu je zkrátka nepochopitelné, že je pro nás morální kredit a občanský postoj důležitější, než nějaké pofiderní zviditelnění v jejich plátcích a serverech, které považuji za výsměch slušné žurnalistice. Ctím absolutně osobní svobodu jednotlivce a chápu, že se všichni musíme nějak živit. Ale ať ctí i oni tu mou! Být novinářkou a pustit ven 10 let staré fotky a rozhovory nebo citace pořízené kdesi z druhé ruky, a vydávat to za aktualitu, chodila bych “kanály”.

P.S. Dnes se sejde na Václavském náměstí kolem 100.000 lidí, kteří budou protestovat, mimo jiné i proti Babišovým praktikám, které Mf s děsem v oku a jazykem na vestě věrně následuje. A co se dočteme zítra na titulce MF Dnes? Počítám, že někde na Kokořínsku určitě otevřeli nějaké milé koupaliště s novou skluzavkou… Babiš má problém, velký problém a Mf s ním. Tyhle hry na žurnalistiku já s nimi prostě hrát nebudu. Nikdy.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner