Ať nám naštvaní Rusové za trest vezmou prezidenta, navrhuje Dan Přibáň

Cestovatel, filmař a novinář Dan Přibáň přišel s originálním a vtipným řešením kauzy Koněv. Rusové by nás podle něj mohli potrestat tím, že nám vezmou prezidenta. „Ruský senátor chce za odvezení Koněva uvalit na Česko sankce. Navrhoval bych, že by nám mohli za trest odvézt prezidenta i s jeho poradci a většinu osazenstva ruské ambasády a navrch nám už nikdy nenabídli své jaderné technologie. A za odměnu by naopak mohli do Ruska přestěhovat všechny, kdo za Koněva demonstrují! Bylo by to ideální řešení,“ zmínil Dan Přibáň na svém Facebooku.

Dan Přibáň je vytrvalým kritikem Miloše Zemana a Andreje Babiše. Objevuje se i na protibabišovských demonstracích. „Trápí nás sucha, premiér Babiš hovoří o vážném problému a chce budovat přehrady (což je k ničemu), zatímco občan Babiš dál devastujícím způsobem hospodaří na obrovských lánech a neudělá vůbec nic pro udržení vody v krajině, ač odborníci mluví o tom, jak by to bylo potřebné,“ napsal například v květnu.

V narážce na Babiše ještě zmínil: „Kvality člověka poznáte (mimo toho, že třeba nelže a nekrade) podle toho, co je ochotný udělat pro ostatní, i když z toho sám nic nemá, nebo mu to dokonce zkomplikuje život, a především podle toho, jak jeho činy odpovídají jeho slovům.“

Dan Přibáň je známý především jako filmař a dobrodruh, který s přáteli objel svět ve žlutém Trabantu. Z cest vzniklo několik filmů, Česká televize nyní zařadila do programu seriál Trabantem z Indie až domů. V minulosti působil jako novinář, vedl například redakci časopisu VTM Science.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner