Ateista? Homosexuál? Proti anexi Krymu? Kandidovat nebudeš

Ilustrační foto. (Pixabay/damNarT)

Ilustrační foto. | FOTO: Pixabay/damNarT

Ruská nacionalistická televizní stanice Cargrad TV sestavila seznamy nespolehlivých“ poslanců Státní dumy, kteří podporovali průvody homosexuálů nebo zpochybňovali potřebu anexe Krymu.

Seznamy se jmény ideologicky nespolehlivých poslanců zaslal předseda Cargradu Konstantin Malofejev, zvaný pravoslavný oligarcha. Adresáty byli vůdci parlamentních „opozičních“ stran: Gennadij Zjuganov (komunisté), Vladimir Žirinovskij (Liberálně-demokratická strana) a Sergej Mironovov (Spravedlivé Rusko). Malofejev ve svých dopisech, které má k dispozici server Znak.com, vyjadřuje obavy, že se do parlamentu mohou dostat falešní vlastenci, kteří nepodporují původní hodnoty ruského lidu.

Týdeník FORUM (FORUM 24)

Dokumenty jsou vypracovány formou klasického udání. Například dopis Zjuganovovi začíná slovy: „Předkládám osobní poklonu… Považuji za svou povinnost upozornit na nebezpečí, které může ohrozit pověst KPRF (Komunistická strana Ruské federace) kvůli možné nominaci některých kandidátů z její strany…“

V dopisech se uvádí, že Cargrad provedl průzkum mezi těmito potenciálními kandidáty a položil jim následující otázky: „Čí je Krym? Existuje Bůh? Hlasovali jste pro změny ústavy? Ve které zemi studují vaše děti? Jste pro průvody homosexuálů?“ Dále jsou uvedena jména „rusofobů“ a jejich prohřešky.

V KPRF působí Valerij Raškin (odmítl odpovědět na otázku), Vladimir Rodin (ateista), Vera Ganzja (vyhnula se odpovědi na otázku o homosexuálních průvodech), Nina Astanina (projevila agresivní ateismus).

Spravedlivé Rusko – Irina Čikova (nehlasovala pro pozměňovací návrhy, nemá jasný postoj k průvodům homosexuálů), Olga Sofrina (nepodpořila pozměňovací návrhy, nemá jasný postoj k průvodům homosexuálů), Sergej Chabibulin (byl proti pozměňovacím návrhům, toleruje průvody homosexuálů, nemá jasný postoj k víře v Boha), Sergej Matvejev (řekl, že na Krym mohou být „různé názory“), Naděžda Netěšovová (vyslovila se pro průvody homosexuálů).

Eric Drooker

V řadách Liberálně-demokratické strany byli hned v zárodku zlikvidováni Sergej Ivanov (odmítl odpovídat na otázky), Anton Morozov (povolil průvody homosexuálů) a Dmitrij Pjanych (nevyjádřil se jasně k existenci Boha a průvodům homosexuálů).

„Náš projekt odhalil děsivý trend. 26 procent zástupců LDPR odmítlo jasně a jednoznačně odpovědět na otázku týkající se podpory průvodů homosexuálů. To naznačuje, že členové LDPR ve skutečnosti obhajují sodomii a zhýralost,“ píše Malofejev znepokojeně nic netušícímu Žirinovskému.

Všechny tři dopisy končí žádostí, aby strany odmítly nominovat výše uvedené kandidáty do příští Dumy.

Cargrad TV (rusky: Царьград ТВ) je ruský televizní kanál vlastněný Konstantinem Malofejevem. Ten si najal bývalého producenta Fox News Jacka Hanicka, aby mu pomohl kanál spustit. Kanál zahájil vysílání v roce 2015. Je známý tím, že je konzervativní, hlásí se k ruskému pravoslaví a podporuje prezidenta Vladimira Putina. V roce 2020 YouTube jeho kanál zablokoval s odvoláním na americké sankce proti Malofejevovi.