Atlas českých konspi-antirouškařů: Jana Peterková

Jana Peterková (facebook)

Jana Peterková | FOTO: facebook

Četl jsem a naslouchal za vás. A buďte mi vděční, že jste ty plky nemuseli poslouchat sami na vlastní uši. Zkoumám výstupy předních aktivistů, co se angažují v dnes mimořádně rozkošatělých PROTI hnutích a skupinách. Ono PROTI je univerzální, jsou jím spojeni jak lepidlem, skupiny se personálně překrývají a je možné si o celé té vlně hlouposti cloumající společností udělat dobrý obrázek.

Přesun obrovského podílu sociální komunikace na internet umožnil velmi přesně popsat a dekódovat psychotypy aktivistů. Zabere jen pár (byť perných) hodin čtení a sledování videí, aby si pozorný pozorovatel udělal jasnou představu o lidech, kteří dnes aktivisticky vstupují do veřejného prostoru. Pro bizarnost jejich projevů však nesmíme zapomínat, že právě oni jsou dnes rozhodujícím faktorem ovlivňujícím politiku vlády Andreje Babiše. Vlády vládnoucí podle facebookových nálad lidí, které zde chci představovat.

Dáma má samozřejmě přednost, takže jako první významná konspi-antirouškařka dostává prostor paní Jana Peterková. Myslím, že ji v České republice přes média viděl každý druhý občan, je totiž jednou z fotograficky a filmově nejzajímavějších účastnic PROTI demonstrací. Nyní především PROTIrouškových.

Aktivistka jako hora!

Paní Peterková je oblíbeným modelem fotografů a videoreportérů na demonstracích, protože je vysoká a má nádhernou plavou hřívu. A také si na těch demonstracích ráda dělává selfíčka. Takže je to ta dáma, co jste ji viděli na dnes již ikonické fotografii ze Staroměstského náměstí, kde je v davu demonstrantů plně zaujata kompozicí svého autoportrétu. Na svém webu má tuhle svou fotografii:

Jde o typickou protirouškovou, protrumpovskou, prolukašenkovskou, proputinovskou a protiglobalizační aktivistku, která je tak aktivní, že z toho zakládá politickou stranu. Paní Peterková zřejmě okopírovala od Andreje Babiše jeho styl vládnutí „podle nálady na fejzbůčku“. A jde o krok dál. Zakládá na podobném principu rovnou partaj. Má se jmenovat My 21. A o co bude usilovat?

Paní Peterková je demokratka, tak nikomu nic nenařizuje a nechá rozhodnout budoucí straníky. Na jejím webu najdeme ke stranickému programu tyto informace: „My 21 – politická strana. Petice pro úřední registraci. Stáhni formulář, nahoru napiš MY 21, níže přeškrtni nehodící se možnost, podepiš se a odešli. Nebo: Podepiš se a sesbírej co nejvíce podpisů, pokud chceš být manažer MY 21 pro tvou obec/region/kraj. Odešli na adresu, kterou zveřejníme 13. 1. 2020. Vytvoříme program MY. Napište co chcete prosadit pro spokojený a klidný život nás občanů České republiky! Například rozhodování nás všech výhradně v referendu; vlastní samosprávy krajů řízených občany; výstup z EU atd. Vytvoříme program MY 21 společně!“

Jana Čtyřjediná

Zajímavým fenoménem je pak u paní Peterkové její mnohočetnost. Momentálně jsem na facebooku nalezl čtyři účty a stránky s jejím jménem, ale je snadné dohledat pozůstatky po mnoha dalších, již sorosgatesbergovskou klikou smazaných stránkách, účtech a skupinách.

U některých stránek je trochu na pováženou, že působí, jako by paní Peterková byla nějaká multikulturalistka či co. Většina postaviček na obrázku je totiž – ČERNÁ!

Ale aby nevznikl pocit, že se věnujeme někomu bezvýznamnému – paní Peterková má o pět tisíc víc sledujících než já. Je prostě IN!

Nemáme českého Trumpa!

Paní Peterková má na facebooku, podobně jako paní Jana Bobošíková, svůj videopořad. Titulek tohoto odstavce zazněl v jednom z jeho dílů. I zde je potřeba připomenout, že je to z hlediska tvorby veřejného mínění vlivná žena – bez jakékoliv ironie. Při této sledovanosti jejího posledního videa jí věnuje pozornost tolik lidí, že by jí to mohlo závidět sedmdesát procent poslanců parlamentu.

Poslední díl jejího pořadu jsem zhlédl dokonce dvakrát a dělal jsem si poznámky. Pozvala do něj dva stejně jako ona smýšlející hosty (pány Adama Perského a Pavla Krejčího, které chci představit v dalších dílech atlasu) a hovořili o tom, co si tak mezi sebou říkají návštěvníci protirouškových demonstrací.

„Dvacátého ledna nastane v USA konec demokracie. Vládu převezme zmocněnec sorosgatesbergovské elity »deep state« Biden. Deep state je skryté spiknutí neomarxistických multimiliardářů. Ti jsou řízeni Ruskem a Čínou. Chtějí zotročit naši kulturu a ve spojení s Čínou zavést neomarxistickou totalitu. Mají zde – Rusové i Číňané – agenty Babiše a Zemana, ti mají přes ex-Stasi linku na Merkelovou, a taky na Čaputovou. Deep state odstranil Kennedyho a jeho vládu měla zavést už Clintonová. Ale Trump ji trumfl. A od té doby proti deep state bojuje. Severní Korea je ve skutečnosti laboratoř deep state, kde testují, co lidi vydržej. Založení Nového světového řádu (New World Order) dohodl Nixon s Mao-Ce-Tungem. Covid vymyslel v roce 1978 Římský klub, od kterého jej převzala Rockefellerova nadace. Teď díky covidu skoupí všechny firmy po celém světě za třetinu ceny. Mluví o tom již staré proroctví George Washingtona, kterému se zjevil anděl. A také tu zasahují další vyšší síly, mimozemské civilizace.

Ale existuje ještě naděje na spásu: Možná 20. ledna Trump povolá armádu, co je mu věrná. Americké tajné služby jsou soukromé firmy, které se z Trumpa snaží udělat Hitlera. Demonstranti v Kongresu ukradli laptop, kde jsou důkazy o spolupráci deep state v USA s Číňany. Kongres totiž napadla Antifa, ale Trump v ní má své lidi – a tak ten laptop s důkazy má teď on. »Operace COVID« má zničit USA a Evropu. Prezident Obama nepřísahal na Bibli, ale na Korán. Usáma bin Ládin zemřel o deset let dřív, než ho zastřelili američtí výsadkáři. Ale v USA bude, pokud by chtěli jmenovat Bidena prezidentem, Majdan. Ostatně – kolem Ukrajiny aktivistům otevřel oči až Svobodný vysílač (vyhlášený konspirační server – pozn. aut.). Členy celosvětového neomarxistického globálního spiknutí levice – deep state – jsou i LBGT a Piráti. Ale Trump je pochytá (Bartoše za dredy – pozn. aut.). A Trump by pak měl zavést ne snad nějakou diktaturu, ale vojenské soudy. Elon Musk je taky trumpovec, a navíc nevíme, co má v těch satelitech. A Lukašenko zachránil svoji zemi. Odmítnul vládu mafie a je s Putinem. Naším vzorem by měly být Polsko a Maďarsko.“

Lorem ipsum…

Na webu strany paní Peterkové není k programu vůbec nic. Ale najdeme tam ke stažení zajímavý text: Petice proti intervenci vojsk NATO a vojsk EU“. Je to protest proti tomuto usnesení parlamentu: „Poslanecká sněmovna vyslovuje souhlas s pobytem vojenských zdravotníků členských států Organizace Severoatlantické smlouvy a/nebo Evropské unie v celkovém počtu do 300 osob za účelem zvládání pandemie onemocnění COVID-19, a to na dobu do 90 dnů.“ Jasně – když při epidemii (která ale samozřejmě podle konspirátorů není) přijede na výpomoc na tři měsíce tři sta zdravotníků, je to intervence vojsk NATO.

Při podrobném studiu paní Peterkovou připravované politické strany ale nakonec přece jen k politickým postojům nového subjektu něco nalezneme. Hned pod výzvou, abychom ji kontaktovali. Začíná to: „Lorem ipsum dolor…“

Pro čtenáře, co nejsou textoví profesionálové – to lorem ipsum je zkušební, testovací text pro tiskaře, ustálený náhodný sled shluků písmen, který nedává žádný smysl. Při grafickém zpracování webu či časopisu se používá místo skutečného textu. S jeho pomocí se zkouší, jak bude stránka vypadat, až tam bude skutečný text článku či obsah webové stránky. Paní Jana Peterková má ten nic neznamenající náhodný text na webu nově vznikající politické strany, která bude mít i podobně vytvořený program. Tak, jak jí ho náhodně napíšou náhodní návštěvníci jejích stránek. A to je, myslím, ten nejlepší obraz dnešní politické atmosféry panující mezi českým lidem. O to děsivější proto je, že na závěr dílu jejího pořadu, zhlédnutého 80 000 diváky, zazní z úst jednoho z hostí věta: „Někdy je diktátor potřeba!“

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]