AUDIO: Hlášení v pražském metru připomíná výročí vstupu do NATO

Pražský primátor Zdeněk Hřib vyvěsil vlajku NATO (MHMP)

Pražský primátor Zdeněk Hřib vyvěsil vlajku NATO | FOTO: MHMP

V pražském metru zaznívá hlášení upomínající na dnešní 20. výročí vstupu Česka do NATO. Zdravici namluvil pražský primátor Zdeněk Hřib v češtině i v angličtině a v metru zní čtyřikrát za hodinu. Kromě hlášení výročí připomínají i vlaječky České republiky a NATO na 300 pražských tramvajích.

Primátorovo hlášení si můžete přehrát zde:

„Dnes je to dvacet let od doby, kdy jsme vstoupili do Severoatlantické aliance – NATO. Byl to jeden z klíčových kroků, prostřednictvím kterého jsme potvrdili naše směřování na západ a posílili svou obranyschopnost,“ připomněl primátor.

„Pražané mohou být hrdí, že Česká republika do struktur NATO pevně patří. Jsem ráda, že radní souhlasili s mým návrhem, abychom si významné výročí připomněli i v hromadné dopravě. Já se tramvají svezu s mimořádnou hrdostí,“ doplnila radní Hana Třeštíková.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]