Po nahrávkách Andreje Babiše, které zveřejnil twitterový účet Julius Šuman, se podle informací serveru iRozhlas.cz, objevila další. Má dokazovat, že bývalý ministr financí v minulosti podporoval Občanskou demokratickou stranu, které měl poukazovat nemalé finanční částky. Současné vedení ODS však takové informace odmítá a tvrdí, že ve svém účetnictví žádné peníze od Babiše nemá.

Babiš na schůzce s dvěma pražskými podnikateli, z nichž jedním je Filip Rajchart, říká: „Sobotka vyhrá volby, zvýší daně a my půjdeme do haj*lu. Copak Sobotka s Haškom může řídit tuto zemi? Co já dělám? Já jsem proti sociální demokracii. Odeeska, odeeska, dneska Nečas chodí a žádá o peníze, ale my jsme si spočítali, kolik jsme tam dali peněz a kolik jsme dostali, no.“

Pravost nahrávky potvrzuje právě Rajchart. „Ano, na té schůzce jsem byl, sešli jsme se dokonce dvakrát. Záznam z ní existuje,“ přiznává. Pořízení ovšem svádí na svého kolegu, který je ovšem nezvěstný a údajně se pohybuje někde v zahraničí.

Babiš o nahrávce nechce mluvit a pokládá ji, stejně jako ty „Šumanovy“, za podvrh. „Nebudu nic komentovat, s dnešní technikou je možné cokoli,“ napsal iRozhlasu.

Sdílnější byl místopředseda ODS Martin Kupka. „Nové vedení ODS po svém nástupu prověřilo financování ODS. Žádné dary od Andreje Babiše ODS neobdržela. Otázka by měla směřovat spíše na pana Babiše, který kudy chodí, tudy vypráví o Palermu, Matrixu a korupci. Je to pan Babiš, kdo by měl svá slova vysvětlovat, ne ODS,“ napsal deníku FORUM 24 Kupka.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora