Audio: Poslechněte si, jak tlampače v Praze připomněly justiční vraždu Milady Horákové

Milada Horáková (repro YT)

Milada Horáková | FOTO: repro YT

„Horáková je nepoučitelná, její nenávist k ‚lidově demogratickému‘ zřízení je bezmezná,“ rozléhal se dnes hlas komunistického prokurátora Josefa Urválka v ulicích Prahy i v metru. Pražský magistrát sérií zvukových ukázek připomněl zinscenovaný proces s Miladou Horákovou, od jejíž vraždy zítra uplyne 70 let.

Autentický záznam s využitím vět obžalované Milady Horákové, prokurátorů Josefa Urválka a Ludmily Brožové-Polednové a dopisu Milady Horákové rodině – čte Taťjana Medvecká.

Ukázka zahrnuje snad nejbizarnější výkony obžaloby s teatrální dikcí generálního prokurátora Urválka a tzv. dělnické prokurátorky, absolventky dvouleté „Právnické školy pracujících“ Ludmily Brožové-Polednové. S přepjatým projevem obžaloby kontrastuje klidný, slušný a věcný projev oběti procesu Milady Horákové.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]