Auditorská mafie. Babišovi docházejí argumenty, paranoia roste

ČTK

Premiér Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Premiér Andrej Babiš dal v Partii na FTV Prima najevo, že mu opravdu velmi vadí předběžné zprávy auditorů Evropské komise, které velmi precizně a jasně konstatují jeho kolosální střet zájmů. Byla to několikaměsíční práce a výsledky jsou jasné, ostatně problém vidí i laik z pohledu zvenčí. To ale Babiš naprosto nepřipouští.

Všechno je prý dílem auditorské mafie, kterou řídí Češi. Jedná se ale o česko-evropské spiknutí. Považte – k OLAFu, bývalé europoslankyni Gräßleové, slovenským soudům, ke Kalouskovi, Sobotkov, Skupině Šuman, k Chovancovi, k novinářům ze všech možných médií s výjimkou těch, která píší pravdu, jelikož jsou z Agrofertu, k europoslancům, kteří hlasovali o střetu zájmů… k těm všem se teď připojili tajuplní auditoři!

Babiš moc dobře ví, že všechny své problémy musí zlehčovat tímto způsobem, zároveň je ale zjevné, že se cítí zahraný do kouta. Nejde jen o Čapí hnízdo, audity útočí na celý Agrofert, na jeho obrovské příjmy z dotací a na celý systém fungování Babišova holdingu. A o to jde.

Nutno ale říci, že když Babiš hovoří o spiknutí, myslí to upřímně. Je to vlastně totéž jako chvíle, kdy své kritiky obviňuje z toho, že jsou zaplacení. On sám totiž opravdu upřímně netuší, že jsou lidé, kteří dělají věci jen proto, že jim věří a že jsou přesvědčeni o tom, že jejich kroky jsou správné.

A jelikož má Andrej Babiš dnes narozeniny, měli bychom mu něco popřát. Popřejme mu, aby někdy poznal ten pocit, že něco udělá bez vidiny dalšího zisku nebo moci, prostě jen z přesvědčení. Nebo jen tak. Možná by se pak to věčné kňourání mohlo alespoň trochu omezit. Tak všechno nejlepší!

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner